Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Online Soccer Manager Oyun Taktikleri

0 909

Oyunlar hayatımızda tek başımıza yapacağımız en eğlenceli aktivitelerden biridir. Özellikle akıllı telefonlardaki gelişim sayesinde birçok oyunun mobil versiyonunun çıktığını görüyoruz. İnsanlar bu oyunlar ile boş vakitlerini değerlendiriyor ve daha keyifli anlar yaşıyor. Son yıllarda en çok oynanan oyunların başında ise futbol menajerlik oyunları geliyor.

Hem bilgisayar hem de mobil üzerinde farklı türleri olan menajerlik oyunları sizi gerçekten bir futbol takımına sahipmiş gibi hissettiriyor. Kimi zaman bu oyun türlerinde futbolcu oluyorsunuz, kimi zaman ise antrenör. Ancak her ikisinde de en büyük hedef kupalar kazanarak büyük başarılar elde etmektir.

Online Futbol Menajerlik Oyunu

Online Soccer Manager Oyun Taktikleri

Futbol menajerlik oyunları arasında en keyifli olanları online moda sahip olanlardır. Online modda dünya üzerinde yer alan gerçek oyuncular ile başarı rekabetine girebilir, karşılıklı olarak oynayabilirsiniz. Lig içerisinde yaptığınız maçlar ile şampiyonluklar kazanarak diğerlerinden daha iyi olduğunuzu gösterirsiniz.

Menajerlik oyunlarında diğer oyunculardan daha başarılı olmanızı sağlayacak en önemli kriter uygulayacağınız taktiklerdir. Rakibe göre veya farklı bir mantalite ile yapılan taktikler sonunda maçları kazanma oranınızı arttırırsınız. Aynı zamanda oyunlar içerisinde yapılan transferler de en büyük kozlardan biri oluyor. Son yıllarda hem mobilde hem de pc üzerinde oynanabilen OSM oyunu bu alanda en çok tercih edilenlerden biridir.

OSM

Online Soccer Manager bilinen kısaltılmış adıyla OSM online bir futbol menajerlik oyunudur. Son derece keyifli olan OSM’de teknik direktörlük üzerinden takım yönetilir. Oyunu diğer menajerlik oyunlarından ayıran birçok farklı özellik bulunmaktadır. Bunlardan biri aynı anda 4 takımı çalıştırabilmenizdir. Akla gelebilecek tüm profesyonel liglerin bulunduğu oyunda ister aynı ülkenin liginden ister farklı ülkenin liginden aynı anda 4 takıma teknik direktörlük yapabilirsiniz. Serverlar farklı olduğundan takımlarınız aynı liglerde karşı karşıya gelmez.

Oyun içerisinde toplayacağınız menajerlik puanları ile dünya ve ülke sıralamasına girebiliyorsunuz. Maç öncesi antrenman yapma, oyuncu geliştirme, transfer yapma, antrenman kampları uygulama ve en önemlisi etkili taktikler belirleme gibi birçok özellik bulunmaktadır. Oyunda bir takımı sadece bir sezon çalıştırabilirsiniz. Bir sonraki sezon yine aynı takımı alabilirsiniz fakat oyuncular, yine gerçek futbol takımında bulunan oyuncular olur.

Osm Taktikleri

Menajerlik oyunlarının olmazsa olmazı taktiklerdir. İnsanlar gerçek hayatta hayalini kurdukları futbol taktiklerini oyunlarda uygulayarak başarılı olmayı hedeflerler. Bazı menajerlik oyunlarında taktik biraz daha geri planda olsa da OSM taktik açıdan son derece önem teşkil eden bir oyundur. Maç öncesi yapacağınız her hamle maçın sonucuna etki eder. Peki, OSM oynarken ne tür taktikler kullanılmalıdır.

İşte maçı kazandırabilecek o taktikler:

  • Oyuncu Profiline Göre Formasyon Belirleme
  • Düşük Seviyede Oyuncuları Yüksek Fiyata Satma
  • Maç Öncesi Rakibe Göre Oyun Planı Kurma
  • Antrenman Kampına Gitme

OSM oyununda uygulanacak bu taktikler ile başarılı olmanız kaçınılmazdır.

Oyuncu Profiline Göre Formasyon Belirleme

OSM taktik listesi arasında en çok önem verilmesi gerekenlerden biri formasyon belirlemedir. Takımınızın formasyonunu mutlaka oyuncularına göre belirlemelisiniz. Aksi halde kendinizden daha zayıf takımları yenseniz de eşit güçte olduğunuz takımları yenmek zor olur. Örneğin elinizde kanat forvetler yoksa 3’lü hücum hattıyla oynamanız kanatlarda etkisiz olmanıza neden olur. Eğer elinizde 2 santrfor yok ise 4-4-2 benzeri sistemle oynamak gol yollarında etkisiz olmanıza neden olur. Çok ofansif kadrolar gol yemenize, aşırı defansif kadrolar ise az gol atmanıza sebep olur.

Düşük Seviyede Oyuncuları Yüksek Fiyata Satma

Elinizdeki kadroyu daha çok güçlendirmenin yolu düşük seviyedeki oyuncuları yüksek fiyata satmaktır. Bu çok zor gibi görünse de OSM içerisinde bunu yapmak kolaydır. Satışa koyduğunuz bir oyuncu en geç 2-3 gün içerisinde satılır ve bu sayede sattığınız fiyata çok daha iyi bir oyuncu satın alabilirsiniz.

Maç Öncesi Rakibe Göre Oyun Planı Kurma

Maç öncesinde yapılacak taktikle rakibe göre oyun planı kurmak her zaman avantaj getirir. Örneğin rakibinizin sol kanadı zayıf ise 4-3-3 sistemine dönerek kanatlardan etkili gelmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca maçınızın hakemi agresif ise daha yumuşak oynamanız kart görmemenize yardımcı olur.

Antrenman Kampına Gitme

Sizden oldukça güçlü bir kadroya sahip takımı yenmek normal şartlarda en iyi taktikleri uygulasanız bile çok zordur. Ancak oyun içerisinde takımınızı kampa sokarak güçlenmelerini sağlar, morallerini üst düzeyde tutarsınız. Bu da sizden aşırı üstün olan takımları yenmenize olanak sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.