Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Orkestra Nasıl Kiralanır? İncelikleri Nelerdir?

0 265

Orkestra Nasıl Kiralanır? İncelikleri Nelerdir?Özel günler yani çeşitli şirket toplantıları için yapılan etkinlikler, düğünler, doğum günü kutlamaları ya da dostlarınızla paylaştığınız diğer özel etkinlikleri unutulmaz bir gün yapmanın en kolay yollarından bir tanesi de özel bir müzik grubu, orkestra ya da müzisyen tarafından sunulan hizmetlerden faydalanmak olarak gösterilebilir. Tabi düzenlediğiniz etkinliğe uygun müzik gruplarını tespit etmek, hizmetleri ve geçmişteki performansları hakkında bilgi almak, mümkünse aracısız olarak müzisyenlerin kendileriyle bağlantıya geçmek, verecekleri hizmet için talep ettikleri ücretin uygun bir seviyede olmasını sağlamak da önemlidir. Bu özelliklerin tamamını uygun biçimde sağlayan grupları araştırmak ve anlaşma yapmak ise zahmetli bir iş olabilir. Aşağıda orkestra ya da müzik grubu, müzisyen kiralamak için dikkat etmeniz gereken noktaları ve bu işi kolay hale getirmenin yöntemlerini açıklayacağız.

Orkestra Kiralamanın İncelikleri Nelerdir?

  • Orkestra ya da müzik grubu kiralamaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken iş grubun, müzisyenin verdiği hizmet ve geçmiş performansları hakkında bilgi almak, mümkünse bu performansları izlemektir. Tabi müzik grubunu canlı olarak izleme imkânınız olmasa da tanıtımlarının yapıldığı internet sayfalarında yer alan örnek performans videolarını izleyebilirsiniz.
  • Grubun konsepti, performansları, hizmet şekilleri ve süreleri hakkında bilgi aldıktan sonra, grup hakkındaki diğer bilgileri almanız da yerinde olacaktır. Yani ne tür organizasyonlarda hizmet verdikleri, minimum etkinlik ücretleri, verdikleri hizmetin süresi, grubun ve üyelerinin eğitimi, tecrübeleri gibi konularda bilgi edinmeniz yerinde olacaktır.
  • Yukarıdaki özellikleri değerlendirerek kiralamak isteyeceğiniz müzik gruplarını ya da orkestra kiralama firmalarını belirleyebilirsiniz. Son aşamada ise grup ya da müzisyen ile bağlantıya geçmek, direkt olarak kendileriyle görüşmek ve anlaşma sağlamak önemli olacaktır. Müzisyenlerin kendileriyle bağlantıya geçtiğinizde yani anlaşmayı sağlayan herhangi bir aracı olmadığında, istediğiniz hizmet konusunda müzisyenlerle en uygun şartlarda anlaşmanız ve aracılık ücreti ya da komisyon gibi adlar altında alınan ücretleri ödemeden, en uygun fiyatlarla anlaşma sağlamanız mümkün olacaktır. Bu nedenle gruba, müzisyene ya da orkestraya aracısız olarak ulaşmanızı sağlayan platformlardan faydalanmanız, iletişim bilgilerini elde etmeniz önemlidir.

Orkestra Kiralamak İçin Faydalanabileceğiniz En Kolay Yöntem

Farklı müzik gruplarını araştırmak ve talep ettiğiniz özelliklere sahip olup olmadıklarını öğrenmek çok zor hatta imkânsız olabilir. Çünkü istediğiniz türde hizmet sağlayabilecek olan ve sayıları yüzlerce olan müzisyenleri, müzik gruplarını ya da orkestraları araştırmak, gerekli bilgileri almak ve kendileriyle bağlantıya geçmek mümkün olmayabilir, en azından çok zahmetli bir iş olacağı kesindir.

Yukarıda saydığımız özellikleri bir arada bulmanın en kolay yolu, müzik gruplarının tanıtımlarının yapıldığı internet sitelerinden faydalanmak olacaktır. Tabi bu siteler söz konusu olduğunda müzisyenlerle direkt olarak bağlantıya geçmek ve aracılık ücreti/komisyon ödemeden onlara ulaşmak zor olabilir. Ama 2016 senesinde kurulan www.muzisyenburada.com adresine gittiğinizde bu konuda da sorun yaşamamayı garantilemiş olacaksınız. Çünkü bahsettiğimiz sitede tecrübeli sanat danışmanları tarafından incelenerek oluşturulan müzisyen, müzik grubu, orkestra profillerini bulabiliyorsunuz ve bu site verdiği bu hizmet için profillerini yayınladıkları müzisyenlerden ya da sizden barındırma ücreti, aracılık ücreti, komisyon gibi isimler altında herhangi bir ücret talep etmiyor.

Sonuç olarak ihtiyacınız olan müzisyeni, müzik eğitimcisini, müzik grubunu ya da orkestrayı tespit etmenin en kolay ve en düşük maliyetli yolu, muzisyenburada.com sayfasına gitmek ve orada bulunan müzisyen, müzik grubu, orkestra, müzik eğitimcisi profillerini incelemek olacaktır. Özelliklerini beğendiğiniz müzisyenleri tespit ettiğinizde, profil sayfalarında bulunan iletişim bilgilerini kullanarak müzisyenlerin kendileriyle aracısız ve komisyonsuz olarak bağlantıya geçebilir, almak istediğiniz hizmet konusundaki anlaşmayı müzisyenlerin kendileriyle yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.