Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Pedro Alonso Lopez Kimdir?

0 759

5491_2Pedro Alonso Lopez, Güney Amerika’nın gelmiş geçmiş en acımasız seri katili olarak tanımlanır.

Lopez, 8 Ekim 1948’de Kolombiyada dünyaya gelmiştir. Lopezin annesi bir hayat kadınıydı ve babasının kim olduğu belli değildi. 7 kardeşi daha vardı ve hiçbirinin babası belli değildi. 8 yaşındayken kız kardeşine tecavüz etmeye kalkınca annesi onu evden kovdu ve ilk zamanlar sokaklarda yaşadı; ancak daha sonra kendisini evine götürmek isteyen bir adamla gitti ancak adam tarafından cinsel istismara uğradı ve evden kaçtı.Bunun üzerine yetimhaneye yerleşti. Burada da tacize uğrayan Lopez, buradan da kaçmıştır. İlerleyen yıllarda hırsızlık yapan Lopez bu yüzden hapse girmiş ve hapiste tecavüze uğramıştır. Hapisten çıktıktan sonra, hapiste kendisine tecavüz eden iki adamı bulup vahşice öldürmüştür. Bunun üzerine tutuklanan Lopez iki yıl hapis cezası almıştır.

5491_1Hapisten çıkan Lopez, Peruda kızıl derili kabilesine mensup bir kız çocuğuna tecavüz etmeye çalışırken kabile üyeleri tarafından yakalanmış ve canlı olarak toprağı gömülmek istenmiştir. Ancak bir misyoner onu bu durumdan kurtararak polise teslim etmiştir. Perulu yetkililer onu Ekvadora sürgüne gödermiştir. Lopez, Kolombiya, Peru ve Ekvadorda üçyüzden fazla çocuğa tecavüz etmiş ve öldürmüştür. 1980’de 53 çocuğa topluca tecavüz edip öldürmüş ve tüm cesetleri bir yere gömmüştür. Hız kesmeyen bu acımasız seri katil 80’lerin ortalarına doğru Ekvadorda yaklaşık 100 kıza tecavüz etmiş ve öldürmüştür. Ancak bu sefer yakayı ele vermiştir. Bu olayla beraber tutuklanmış ve hapis cezasına çarptırılmıştır.

Lopez, faili meçhul birçok çocuk cinayetini işlemekle de suçlanmıştır. Tutuklanıp hüküm giymesine rağmen, birgün hapisten çıkarsa tekrar cinayet işleyeceğini söylemiş ve bu konuda yemin etmiştir. 15 yıldan fazla hapis yattıktan sonra 1998 yılında Ekvadorda serbest bırakılmış ve Ekvador hükümeti tarafından ikili anlaşmalar sayesinde Kolombiyaya sürgüne yollanmıştır. Lopez kendini yüzyılın adamı olarak görmektedir ve bu yüzden sürgüne gönderilmek yerine serbest bırakılması gerektiğini söylemiştir. 1998’de Kolombiyalı yetkililer tarafından cezai ehliyeti olmadığı gerekçesiyle serbest bırakılmış ve bir daha kendisinden haber alınamamıştır. Bunun üzerine kurbanlarının yakınları, Lopezin kellesini getirene 250.000$ ödül vereceklerini açıklamışlardır.

Yazar:Rahman Karasu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.