Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

William Bonin (The Freeway Killer) Kimdir?

0 123

5523_1The Freeway Killer olarak nam salan; ancak gerçek adı William Bonin olan acımasız seri katil 10 yılı aşkın bir süre Amerika yollarına dehşet saçmıştır. Bonin, 1947de Amerika’nın Connecticut şehrinde dünyaya gelmiştir.

William Bonin, üç kardeşten ikinci olarak dünyaya gelendir. Ailesinin onunla yeteri kadar ilgilenmediği bilinir. Kumar düşkünü alkolik anne ve babadan yeteri kadar ilgi göremeyen William Bonin, genellikle anneannesi ve büyük babası’nın yanına gitmiştir. Ancak burası da çıkmaz sokaktır. Büyükbabası çocuk tacizciliğinden hüküm giymiştir. Burada da bakımsız kalan Bonini, komşuları besleyerek bir bakıma sahip çıkmıştır. İlerleyen yıllarda Boni’nin yolu yetimhaneye düşmüştür. Yetimhane yılları Bonin için çok zor geçmiştir. Yaklaşık olarak 3 yılını yetimhanede geçiren Bonin, buradan ayrıldıktan sonra hırsızlık yapmaya başlamıştır. Araba plakaları çalmaya başlayan Bonin, yakalanınca ıslah evine gönderilmiştir. Islah evi yılları sona eren Bonin, tekrar evine döndüğünde artık psikolojik rahatsızlıkları hat safhaya ulaşmış bir tecavüzcü konumuna gelmiştir.

5523_2

Lise döneminde bu belirtileri kaybolan Bonin Amerikan Askeri Kuvvetlerine katılmış ve başarılı bir asker olarak Vietnamda savaşmış, bunun üzerine kendisine Good Conduct Medal, yani İyi Davranış Madalyası verilmiştir. Askerlik dönemi sona eren Bonin, birçok küçük erkek çocuğunu kaçırmış tecavüz etmiştir. Yakalanıp tedavi edilmek istenmiş ama tedavinin sonuçsuz kalacağı anlaşılınca hapse atılmıştır. Ancak kısa hapis döneminde avukatının yaptığı başvuru sayesinde tekrar tedavi görmek için hapisten çıkartılmıştır. Bonini tedavi ettiğini söyleyen doktoru, onun artık zararsız biri olduğunu ve kimseye bir zararının dokunmasının mümkün olmadığını rapor etmiştir. Bunun üzerine Bonin serbest bırakılmıştır. Özgürlüğüne kavuşan Bonin katliamlarına başlamıştır.

5523_3

Bonin iri yarı cüsseli bir kamyon şoförüdür. Kurbanları ise genelde erkekler olmuştur. Kurbanlarının birçoğuna önce tecavüz etmiş ve sonrasında da öldürmüştür. Kurbanlarını öldürmeden önce işkenceye mağruz bırakmıştır. Korkunç işkenceleri nedeniyle, onun için tarihin en acımasız seri katili diyenler bile vardır. Bonin infazlarının çoğunu Güney Kaliforniyada gerçekleştirmiştir. İdamına dek yaşamını yitirmiş ya da bir şekilde ortadan kaybolmuş 15 kişinin de olağan şüphelisi konumundaydı. İdam edileceğini kesin olarak anladığı zaman kanıtlanmış cinayetleri dışında 14 kişiyi daha öldürdüğünü ve bundan ötürü gurur duyduğunu itiraf etmiştir.

Yazar:Rahman Karasu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku