Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kanlı Kontes Kimdir?

0 621

5394_hv7hfElizabeth Bathory, Macar Krallığı’nın soylu ailelerinden birinin kızı olarak 7 Ağustos 1560 tarihinde doğmuştur. Elizabeth Bathory ‘”Kanlı Kontes” olarak bilinir. Bunun nedeni bir seri katil olmasıdır. Gerçek adı “Erzsebeth” Bathorydir.

İlk kadın seri katildir. Kurbanları sadece insanlar değildir. İnsanların yanı sıra hayvanlara da işkence yaptığı söylenir. Kurbanlarının gözlerini oyardı ve canlı iken hayvanların uzuvlarını koparırdı. Elizabeth Bathorynin gençlik kompleksi vardı. Yaşlanmamak için uğraşıyordu ve büyücülere gidiyordu. Birgün evinde saçını tarayan hizmetiçisi canını yakınca, onu çok şiddetli bir biçimde tokatlamış ve eline bulaşan kanın onu gençleştirdiğine inandığı için kahyasına hizmetçi kızın kanını kuvete boşalttırmış ve kan banyosu yapmıştır. Bathory ilerleyen yıllarda birçok kızı daha öldürüp kanıyla banyo yapmıştır. Bir keresinde yaklaşık 600 bakire kızı kafası üstü asarak, kafalarını kopartıp kanlarıyla duş almıştır. Kanlı Kontes, ‘Kontes “Dracula” gibi Hollywood yapımı birçok vampir filmine de ilham kaynağı olmuştur. Bathory tarihin en kötü şöhretli kadını olarak anılır; çünkü yaptıkları akıl almaz niteliktedir.

5394_countesselizabethbathor

Cinayetlerine 15 yaşında kocasını öldürmekle başlamıştır. Yaklaşık 600 bakire kızı öldürmesi onun sonu olmuştur. Kendisine yardım eden hizmetkarları kazıklara oturtularak korkunç şekilde cezalandırılmıştır. Kanlı Kontes ise, şanslı idi çünkü Macar İmparatorluğunun soylu ailelerinden birinin kızı olarak dünyaya gelmişti; ancak yine de cezalandırıldı. Yaklaşık 5 yıl boyunca cinayetleri işlediği şatosunun bir odasında tutsak edildi ve o odada ölü bulundu. Bunları neden yaptığı tam olarak belirlenemese de, birçok uzmana göre psişik sorunları olduğu, hatta epilepsi ya da şizofreni hastası olma ihtimali vardı.

Kanlı Kontes 14 yaşında hamile kalmıştı ancak biseksüel nitelikte davranışlar sergiliyordu. Hem erkek, hem de kadınlarla birlikte oluyordu. Bathory oldukça güzel bir bayandı. Siyasetten de anlıyordu. Bunda kocasının sürekli seferde olması önemli rol oynamıştır. Mağdur kadınlara kol kanat gerdiği söylenir, ancak bu iyiliği yaptıktan sonra o kişilerin kanlarıyla banyo yapması onu daha da acımasız biri kılardı.

Yazar:Rahman Karasu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku