Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Sivrisineklerden Kolay Kurtulma Yöntemleri

0 350

3903_sivrisineklerden_kurtulmaYaz aylarının yaklaşmasıyla sivrisinekler ortaya çıkmaya başladı. Sabahları uyandığınızda bu haşerelerin her yerinizi talan ettiğini az çok hatırlarsınız. Ya da piknik organizasyonlarınızı da, güzel bir yaz gününü bu sivrisineklerle uğraşmakla geçirirsiniz.

Bu haşerelerden kurtulmak için bir çok yöntem ve elektronik aletler satılmaktadır. Peki bu haşerelerden kurtulmak için kendinizin bir yöntem üretebileceğinizi biliyor muydunuz?

Şimdi size basit bir sivrisinek tuzağı nasıl yapılır anlatalım:

İhtiyacımız olan malzemeler: 200 ml su, 50 gr kahverengi şeker,1 paket maya ve bir veya iki litrelik kola şişesi alıyoruz.

sivri

İlk olarak plastik şişeyi (içerisi dolu ise) tam ortasından biraz daha yukarısına doğru olan yerden kesiniz. Daha sonra sıcak su ile kahverengi şekeri karıştırınız ve soğumasını bekleyiniz. Soğuduğu andan itibaren kesmiş olduğunuz şişenin alt kısmına dökünüz. Daha sonra yine şekeri ilave ettiğiniz yere mayayı ekleyin (karıştırmanıza gerek yoktur). Kesmiş olduğumuz şişenin diğer kısmını (kapaklı olan yeri-kapağı çıkmış şekilde) baş aşağı ederek huni şeklinde diğer şişenin üstüne yerleştiriniz. Daha sonra ikisinin kesiştiği yeri siyah bant ile bantlayın ve evinizin bir köşesine koyunuz. Günler sonra şişe içerisinde ölü sivrisinek miktarını gördüğünüzde şaşıracaksınız. Bu yöntemi bir çok kapalı alanlarda kullanabilirsiniz. Böylece sivrisineklerden kendi imkanlarınızla kolaylıkla kurtulmuş olursunuz.

Yazar:Sercan ÇETİNEL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.