VRF Klima Sistemleri Nedir, Avantajları Nelerdir?

VRF klima sistemleri, gelişmiş şekilde kontrol ve akış denetim üniteleri ile desteklenen iklimlendirme sistemleridir. Bireysel veya merkezi kontrol sistemi ile tek bir dış üniteye birden fazla iç ünitenin bağlanabildiği gelişmiş sistemler olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir. Birbirinden farklı ve bağımsız bölgelerin iklimlendirme ihtiyacı için oldukça avantajlıdır. Otel, hastane, restoran, alışveriş merkezleri, mağazalar, sinemalar ve tiyatrolarda kullanılabildiği gibi yüksek binalar, plazalar, fabrikalar, tarihi binalar, villalar ve okullarda da tercih edilmektedir. Ayrı ayrı şekilde aynı anda ısıtma veya soğutmanın yapılabildiği VRF klima sistemleri maliyet ve kullanım açısından oldukça geniş özelliklere sahiptir.

VRF Klima Sistemlerinin Avantajları

VRF klima sistemleri öncelikle diğer iklimlendirme sistemlerine oranla ekonomik kullanım sağlayarak ciddi bir ekonomik tasarruf sağlamaktadır. Geliştirilmiş donanımı ile teknolojik fan sisteminin getirdiği özelliklerinden biri olarak sessiz çalışması sayesinde her ortamda kullanılabilmektedir. Yüksek verimlilik kapasitesi ve üfleme performansı ile homojen ısı dağılımı sağlayan VRF klima sistemleri aynı anda farklı alanlarda ısıtma veya soğutma yaparak internetten veya uzaktan kumanda ile ayarlanarak memnuniyet vermektedir.

Isıtma ya da Soğutma Dereceleri Ne Kadardır?

VRF klima sistemleri, kullanıldıkları bina ve alanlarda yüksek konfor sağlayan ve bina otomasyon sistemine uyumlu olan çevre dostu yapısıyla son teknoloji inverter kompresörler ile donatılmış ürünlerdir. Bu nedenle VRF klima sistemleri ile -20 C’ de ısıtma ya da +50 C’ de soğutma performansı sunmayı başaran tek iklimlendirme sistemi olarak kesintisiz performansı ile kusursuz bir iklimlendirme ve havalandırma hizmeti sunmaktadır.

Yazar: Ensar Türkoğlu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar