Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yükselen Burcu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0 459

   Yükselen burcu halk arasında sıkça kullanılan ve merak konusu olan bir terimdir. Yükselen burcu kişinin doğduğu saatte, o sırada ufuk çizgisinde yükselen burç olarak bilinmektedir. Yükselen burçlardan yola çıkılarak, kişinin hayatının nasıl şekilleneceği, günlük yaşamında yaşadığı problemler gibi birçok sonuç elde edilebilmektedir. Detaylı bir yükselen burcu hesaplama işlemi yapabilmek için; doğulan şehir, gün, ay, yıl, saat ve dakika bilgisi yeterli olacaktır.

Yükselen Burcu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Koç Burcu Yükseleni

   Yükseleni koç burcu olarak bilinen kişiler fazlası ile özgürlüğüne düşkün, macerayı seven ve istediği her şeyi yapabilecek kişiler olarak bilinmektedir. Fiziksel özelliklerine de oldukça dikkat ettikleri bilinmektedir. Asla doğruyu söylemekten korkmazlar ve açık sözlü olarak bilinirler. Tez canlı olarak bilinen bu yükselen burcu, ilgisini çeken herhangi bir şeyi hemen elde edip,yapmak ister. Ama bu durumdan sıkıldığı taktirde o ilk heyecanını yitirir. Sosyal kişilikleri ile gündeme gelirler ve çok kısa sürede çevre edinip rahatça kaynaşabilecek bir kişiliğe sahip oldukları için ortamlarda aranılan kişi haline gelmektedirler.

Boğa Burcu Yükseleni

   Yükselen burcu boğa olan kişiler, kendi özgür alanlarını elde etmek isteyen kişiler olarak bilinmektedir. İnsanların kötü anlarında yanlarında bulunup destek çıkmayı seven kişilerdir. Aynı zamanda kendileri zor durumda olduklarında yanlarında da bir destekçi olmasını beklemektedirler. Kıskanç kişilikleri yoktur ama hayatındaki kişileri koruyup kollayarak sahip çıkmak isterler. Daha sıklıkla sakin yapıları ile bilinmektedirler. Ancak bir durum karşısında öfkelendiklerinde geçmişte yaşanılan bütün iyilikleri unutup öfkelenmelerine hakim olamamaktadırlar. Egoları kendi iyi taraflarının önüne geçebilmektedir. Ama yükseleni boğa burcu olan kişiler yine de kendini haklı çıkarma isteği duymaktadırlar.

İkizler Burcu Yükseleni

Yükselen ikizler burcu olan kişilerin güçlü ve sağlam karakteristik özellikleri olduğu bilinmektedir. Dikkat çekmeyi ve başkalarının ilgi alanına girmekten hoşlanmaktadırlar. Farklı bir yaşam sürerek klasik bir hale gelen yaşam tarzlarından uzak durmak isterler. Fikirleri sürekli değişmektedir. Değişsen fikirler ile beraber çevresindeki kişileri de değiştirmektedirler. Sevdikleri kişiler taşınsa veya uzaklara gitse bile onlarla olan bağlarını koparmaktan hoşnut olmamaktadırlar. Titiz ve düzenli bir yapıları vardır bunun sebebi ise çevrelerinden taktir görmek isteyişleridir. Çok eğlenceli kişilikleri sayesinde kednilerini ve çevrelerini kolaylıkla eğlendirebilmektedirler.

Yengeç Burcu Yükseleni

   Yengeç burcu yükselenine sahip olan kişiler maddiyatdan çok maneviyata önem vermektedirler. Öncelikli hedefleri huzurlu ve güvenilir bir yaşama sahip olabilmektir. Başka kişiler tarafından sevilip saygı görmek onlar için son derece kıymetlidir. Kıskançlıkları ve sahiplenme duyguları ile de ön plana çıkabilmektedirler. Hayal kurmayı ve tahminde bulunmayı son derece sevmektedirler. Hayatını ve ailelerinin hayatlarını garantiye almak için çok fazla çalışma gerektiğinin farkındalardır. Ay yengeç burcu yükselenini doğrudan etkilemektedir.

Aslan Burcu Yükseleni

   Yükselen Aslan burcu olan kişilerin özgüvenleri son derece yüksektir. Kendilerine olan güvenleri kolay kolay azalmamaktadır. Başkaları tarafından her zaman olarak beğenilmek istemektedirler. Bu beğeni için de kendilerine çok fazla dikkat etmektedirler. Yaşları fark etmeksizin,kendilerini her zaman genç hissetmektedirler. Yöneticilik konusunda kendilerini ön planda gördükleri için çevrelerindeki insanların hayatlarını da yönetme isteği duymaktadırlar. El hareketleri ve mimikleri son derece gelişmiştir ve bu özelliklerini çok iyi kullanmaktadırlar. Yeni fikirler ortaya koymayı ve bu fikirler ışığında ortaya yeni tasarımlar çıkarmayı sevdikleri bilinmektedir.

Başak Burcu Yükseleni

   Başak burcu yükseleninesahip olanlar mükemmeliyetçi ve en ufak detaylara takılan kişiler olarak bilinmektedir. Sanata ve sanat eserlerine karşı ilgi duymaktadırlar. Rakamlarla araları iyidir ve bu sebeple sayısal yönleri kuvvetlidir. Bunun yanı sıra hafızaları da son derece kuvvetlidir. Araştırma ve yeni bilgiler öğrenme konusunda kendilerine sınır koymayan kişiler olarak bilinmektedirler. Yaşamış oldukları olumsuzluklar arasında hissettikleri güvensizlik duygusu bu kişiler için daha şüpheci bir yaşam sürmeye sebep olabilmektedir. Kişi analizleri son derece kuvvetlidir ve kimin ne yapabileceğini ne kadar güvenilir olduğunu çok kısa bir süre içerisinde öngörebilmektedirler.

Terazi Burcu Yükseleni

   Yükselen burcu terazi insanları çok zeki kişiler olarak bilinmektedir. Zekaları onların ön plana çıkmasında büyük bir artı sağlamaktadır. Terazi burcu yükseleni simgesinden de anlaşılacağı üzere her zaman için adaletli olmayı ve adalet arayışı içine girmeyi tetiklemektedir. Sosyal yaşamları ise oldukça dengeli şekilde ilerlemektedir. Hayatlarına giren insanları her zaman olarak poztiif yönde etkilemektedirler. Aşk hayatlarındaki durumlarda ise hayatlarındaki kişiye son derece önem vermektedirler. Romantik yapıları ile bilinen bu yükselen burcu partnerlerine her zaman için sürprizler yapmayı öncelikli tutmaktadır. Uyumsuz ve negatif insanları çevresinde istememektedirler.

Akrep Burcu Yükseleni

   Akrep burcu yükseleni her zaman için kararlı ve net bir yapıya sahip olmaktadır. Kişisel kontrol konusunda uzmanlaşmış olan bu yükselen burcu adımlarını temkinli ve emin bir şekilde atmak istemektedir. Yeni bir hayata veya işe başlamak onların yaşantısına güç ve olumlu yönde gelişmeler katacaktır. Kendilerini ve yeteneklerini kanıtlama konusunda kolay yollardan değil de zor yolları tercih etmektedirler. Cesur yapıları sayesinde karşılarına çıkan güçlükler karşısında, yıkılmadan kolay bir şekilde başa çıkabilmektedirler. Tecrübeledikleri her olaydan kendilerine bir sonuç çıkarmayı başabilmektedirler. Bu yükselenin en kötü özelliği ise kin tutmaları ve yapılan bir kötülüğü asla unutmamalarıdır.

Yay Burcu Yükseleni

Yay burcu yükselenleri konunun derinine inerek detaylı açıklamalar yaparlar. Bilgili ve detaycı görünmeyi sevmektedirler. Felsefe ve din konularında araştırma yapmayı ve bilgi edinmeyi sevmektedirler. Yeni yerlere ve mekanlara kolay bir şekilde adapte olabilmektedirler. Bunun sebebi ise kendi içlerinde aşamış oldukları rahatlıktan kaynaklıdır. Kendilerinden önce sevdiklerini düşünmektedirler ve gerekirse bu durumlar karşısında kendilerini feda edebilmektedirler. İnsanlar tarafından sevilmek veya kabul edilmek gibi beklenti içine girmemektedirler. Kendileri ürettikeri fikirler ve tasarımlar ile ön plana çıkma istekleri vardır. Dışardaki kişiler tarafından sempatik bulunabilmektedirler. Sürekli aynı şeylerin tekrarlanması hoşlarına gitmemektedir.

Oğlak Burcu Yükseleni

   Oğlak burcu yükselenine sahip olan kişiler sürekli olarak yeni tecrübeler ve deneyimler kazanmak istemektedirler. Bunlar doğrultusunda kendilerini yeni maceralar içinde bulabilmektedirler. Yerine göre depresif bir yapıya sahip olabilmektedirler. Dışardan gözlem yapıldığından insanlar tarafından saygı duyulmayı çok fazla önemsemektedirler. Aynı zamanda kendileri de saygıya çok fazla önem verirler. Hedeflerini gerçekleştirdiklerinden dünyanın en güçlü insanı gibi hissetmektedirler. Prensipli kişiliklerdir. Miza yönleri oldukça gelişmiştir. Gülmeyi ve güldürmeyi oldukça sevmektedirler.

Kova Burcu Yükseleni

   Yükseleni kova burcu olan kişiler kendi hayatlarını ve sevdiklerinin hayatlarını düzene sokma ihtiyacı duyabilmektedirler. Zekalarına son derece güvenirler ve bu güvence ile birlikte hedeflerine odaklanmak istemektedirler. Popülerlik ve güvenilirlikleri ile gündeme gelirler ve bu durum hoşlarına gitmektedir. Aile, onlar için son derece önemlidir ve aile odaklı bir yaşam sürmek isterler. Negatif özelliklerinden biri ise bazen kendilerini yalnız hissedebiliyor olmalarıdır.

Balık Burcu Yükseleni

   Balık burcu yükselenine sahip olan kişiler son derece duygusal olarak bilinmektedir. Bazı durumlar karşısında yanındaki kişiler ile paylaşmak yerine bu durumu kendi içlerinde yaşamayı tercih edebilmektedirler. Sanata karşı ilgilidirler ve bu yönde çalışmalar yapmayı ve takip etmeyi sevmektedirler. Merhametli ve naif kişilikleri onları ön plana çıkarabilmektedir.   

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.