Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

5 Maddede Nevresim Takımı Ve Yatak Örtüsü Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0 451

8 saat uyusanız da dinlenmiş hissetmiyor musunuz? Ya da sabahları hep depresif mi olursunuz? Konforlu bir uyku yaşayamamanızdan kaynaklanabilecek bu gibi durumlarda kurtarıcılarınız kaliteli dokusu ve rahatlığıyla tercih edeceğiniz nevresim takımı ile mümkün olabilmektedir.

 Daha huzurlu ve ferah bir yatak odası dekorasyonu ile daha huzurlu bir uyku deneyimi yaşayın. Bu ortamın oluşturulmasında hiç kuşkusuz yatak örtüsü seçiminizden, duvarınızın rengine, kullandığınız halıya kadar her şey etkilidir.

 Peki, daha rahat ve kaliteli nevresim takımı seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

 Yanlış nevresim takımı seçimi ile cildinizde alerji riski oluşturabilir bunun yanında sizi terletebilir, uyku kalitenizi bozabilir, kumaşından kaynaklı olabilecek nedenlerle birkaç yıkamada rengi solabilir sizi rahatsız edebilecek desen ve ölçülerde de olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamanız için size ve cildinize uygun olacak nevresim takımınızı seçmeniz önemlidir.

 İşte sizin için 5 maddede yatak örtüsü ve nevresim takımı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

 Nevresim Takımlarınızı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 1- Rahat bir uyku kalitesinin yanında yatak odası dekorasyonunda önemli bir yeri olan nevresim takımı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şey kumaşın kalitesi olmaktadır. English Home’da satışa sunulan yatak örtüsü ve nevresim takımları pamuk içerikli ürünler olup güvenle hizmetinizdedir.

Pamuk Poplin Dokuma: Hafif ve hava alan bir yapıda olması sayesinde kolaylık sağlar ve kumaşın yapısından dolayı kolay kolay da solmaz bu gibi nedenlerden dolayı nevresim takımı seçimlerinde çokça tercih edilmektedir.

Pamuk Ranforce Dokuma: Yatak örtüsü ve nevresim takımlarında en sık tercih edilen kumaş türü de pamuk ranforce olmaktadır çünkü kumaş yapısı sayesinde uzun ömürlü olup hava geçirgenliği oldukça fazladır. Yaz mevsiminde kullanım için de oldukça uygundur.

Pamuk Polyester Dokuma: misafirleriniz için veya günlük kullanımda da kullanabileceğiniz bir kumaş türüdür. Dayanıklı yapısı ve kolay kullanımı ile tercih edilmekte olup pamuk polyester nevresim takımı alıyorsanız eğer pamuk oranının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz çünkü pamuk oranı düşükse cildinizde terlemeye neden olabilmektedir.

Pamuk Saten Dokuma: Saçtaki ve ciltteki nem dengesinin korunmasını sağlayan, mevsime uygun sıcaklık dengesi sağlayabilen pamuk saten dokuma yatak örtüsü ve nevresim takımlarınızda doğru bir seçim olacaktır.

 2- Nevresim takımlarınızın ve yatak örtülerinizin daha uzun ömürlü olması için aldığınız ürünün kumaş tel sıklığı da nevresim takımı ve yatak örtüsü alırken dikkat etmeniz gerek önemli bir diğer noktadır.

 Tel sıklığı, dokunan kumaşta yer alan ipliklerin sıklığı anlamına gelmektedir ve tel sıklığı arttıkça yatak örtüsü veya nevresim takımlarınız daha uzun ömürlü olacaktır.

 3-Yastık, yorgan ve yatak ölçülerinize uygun ölçülerde olan bir nevresim takımı almanız sizi daha rahat ettirecek ve ürünün uzun süre kullanımlı olmasını sağlayacaktır.

 4- Yatak örtüsü ve nevresim takımlarınızın hava geçirgen özellikte olması cildinizin hava almasını sağlayacaktır. Vücudun nefes alması uyku kaliteniz açısından önemlidir.

 5- Nevresim takımı ve yatak örtüsü seçiminde konfor ne kadar önemliyse yatak odanızın dekorasyonuna uygun olacak tarz ve modellerde ürünler seçmenizde dekorasyon açısından önemli olabilmektedir.

 Ayrıca yatak örtüsü ve nevresim takımlarınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız belirtilen yıkama talimatlarına uyarak yıkamanız önemlidir. Kaliteli ve rahat bir uyku için nevresim takımı seçimleriniz oldukça etkili olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku