Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Açıklanamayan Olgu: Çekim Yasası Nedir ?

0 636

Açıklanamayan Olgu: Çekim Yasası Nedir ?Yer çekim yasasını hepimiz bilmekteyiz.Peki ya psikolojideki çekim yasası hakkında bir bilginiz var mı ? Ve emin olabilirsiniz ki çekim yasası yer çekim yasası kadar gerçektir yalnızca fazla karmaşık.

Çekim yasası tarihle başladı. Daima varoldu; her zaman varolacaktır.Eski Babilliler bu yasayı en iyi bilen ve uygulayan ırklardır.1912 yılında Charles Haanel çekim yasası hakkında “EN BÜYÜK VE EN MUTLAK YASADIR” diye tanımlamıştır.

Bu çekim yasası düşüncelere yanıt verir ve içerikleri aldırış etmez.Kısa ve öz olarak söylemek gerekirse benzer benzeri çeker.Bu fikri BOB DOYLE (yazar ve çekim yasası uzmanı) şu şekilde doğrulamaktadır: “Çekim yasası ; benzerin benzeri çektiğini söylemekle birlikte, burada bahsedilen çekim düşünce düzeyindedir.” demiştir.

Çekim yasası o an düşündüğünüz olumlu veya olumsuz düşüncenin daha fazlasını size çeker.Yani zihninde canlandırdığınızda ellerinizle de tutabilirsiniz.

Açıklanamayan Olgu: Çekim Yasası Nedir ?Bir şeyi kırk kere söylerseniz olur. Düşünmenizde yeter. Bir şeyi defalarca ve defalarca düşünürseniz ve dilediğinizi zihninizde canlandırırsanız bu size düşünce olarak değil yaşamınıza hoşnutluk olarak gelecektir. “Zihin varoluşa dair en güçlü titreşimlerdir” demiştir Charles Haanel.

Bir başka hata ise olmasını istediğimiz şeyler yerine olmamasını istediğimiz şeyleri düşünmektir.Çekim yasası düşüncelerinize yanıt veren bir yasadır.Çekim yasası ne düşünüyorsanız size onu verir.Olumsuz cümleleri olumlu olarak algılayan çekim yasasında düşüncelerinizde asla ‘olmaz’, ‘hayır’, ‘değil’ gibi sözcükler kullanmamalısınız.Çekim yasası istemiyorumları istiyorum diye algılar.

Kısaca çekim yasası size ne düşünüyorsanız onu verir.Unutmayın ki düşünceleriniz akıp giderken de çekim yasası işleyişini sürdürmektedir. Şikayet etmelerden vaz geçiniz şikayetleriniz size geri gelecektir.

Şimdi yapmanız gereken tek şey iyi hissetmek.Ve neyi seviyorsanız onu yapın. Parayı,mutluluğu,başarıyı kendinize çekin.

“YASA TÜM OLMUŞLARIN,OLANLARIN VE OLACAKLARIN CEVABIDIR.”
Ralph Waldo Emerson.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku