Albert Fish Kimdir?

5466_2Albert Fish, tarihin en acımasız seri katillerinden biridir. Fish sadece bir seri katil olmakla kalmayıp, aynı zaman yamyamdır da. Ayrıca Fish, Hollywood yapımı birçok filme de ilham kaynağı olmuştur. Bu filmlerden en popüleri The Silence of The Lambs’dir.

Albert Fish yaşlı genç ayrımı yapmaksızın birçok cinayet işlemiş ve öldürdüğü birçok kişinin etini de yemiştir. Çocuk yaşta yetimhaneye düşen Albert Fish buraya uyum sağlayamadı ve ruhsal olarak çöküntüye uğradı. Annesiyle beraber yaşadığı dönemde sıkça cinsel istismara uğradı, cinsel istismar onun ruh sağlığını daha da kötüleştirdi ve şizofrenik davranışlar sergilemesine neden oldu. Ortaokul ve Lise yıllarında eşcinsel nitelikte davranışlar sergilemeye başladı ve arkadaşları arasında alay konusu oldu.

5466_3Lise döneminde şiddet eğilimleri ortaya çıktı. Nedenli nedensiz birçok kişiye fiziksel olarak zarar veriyordu. Daha sonraları çocukları kendine kurban seçti. Özellikle küçük kız çocuklarına yaptıkları insanın kanını donduruyordu. Küçük kızlara işkence yapıyor, tecavüz ediyor ve en sonunda öldürüyordu. Kurbanları acı çekerken o bu durumdan zevk alıyordu. Bunları tanrı için yaptığını dile getiriyor ve tanrının onu kutsadığına inanıyordu. Fish öylesine kontrolden çıkmıştı ki, kendisine dahi işkence yapıyordu; sopayla kendini dövüyor, idrarını içiyor hatta kendi etinden et koparıyordu. Tanrı tarafından kutsanmak için bunları yapmanın gerekli olduğuna inanıyordu. Fish, lise döneminin ardından evlendi ve çocuk sahibi oldu. Ancak ilerleyen yıllarda karısı onu terk etti ama bu durum Fish üzerinde herhangi bir etki yapmadı. Fish, yine bildiğini okuyor ve onlarca kız çocuğuna tecavüz etmeye devam ediyordu. Aynı zamanda sürekli başka kadınlarla da cinsel ilişkiye giriyordu.

5466_1

Albert Fishin yakalanmasına neden olan olay ise, küçük bir kız çocuğunu öldürüp, parçalara ayırıp otel odasında haftalarca yemesi oldu. Üstelik bu kız en yakın komşularının çocuğuydu. Fish sergilediği davranışlarla komşularının güvenini kazanmıştı. Kimse onun seri katil olabileceğini aklına bile getirmiyordu. İnsaların gözünde iyi bir imajı vardı. Bu imaj sayesinde komşusunun kızını, yeğenin doğum günü partisine götürme teklifine olumlu cevap aldı; ancak bu küçük kızın sonu oldu. Kıza tecavüz edip öldürdükten sonra parçalara ayırdı. Bu parçaları da pişirerek yedi ve bunun üzerine kızın ailesine mektuplar yazmaya başladı. Mektuplarda kızlarına nasıl tecavüz ettiğini ve onu nasıl yediğini anlatıyordu. Yazdığı bu mektuplar onun yakalanmasını sağladı. Fish idam edileceğini öğrendiğinde bunun kendisi için daha önce hiç tatmadığı bir zevk olduğunu ve bunu yaşamak için sabırsızlandığını söyledi.

Yazar:Rahman Karasu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar