Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Android’de En Çok Kullanılan Bazı Uygulamalar

0 598

Teknolojinin gelişmesinden bu yana artan teknolojik ürünlerde her sene olduğu gibi bu sene de boy göstermeye devam etmektedir. Birçok insan neredeyse bütün gününü bu işletim sistemlerinden yararlanarak geçirmeyi tercih etmektedir. Bunun nedeni teknolojinin son hızla gelişimi ve bu gelişim sürecinde ortaya çıkan yeni buluşlardır. Bu buluşlar sayesinde işletim sitemleri neredeyse bu uygulamalar ile yüksek kazançlar elde ediyorlar. İnsanların teknolojiye bu kadar bağlı olmasının sebebi elinde ve cebinde her an kullanabilecekleri bir internet paketlerine sahip olmalarıdır. Özellikle akıllı telefonların ve android sistemli tablet ve telefonların kullanımı son hızla artış sağlamaya devam etmektedir. Yeni nesil telefonların gelişmesi ile yeni uygulamaların ve oyunların gelişmesi de aynı şekilde işletim sahiplerini bu konuda hızlandırdı. Telefonlarda onlarca akıllı özellik ve yeni nesil uygulamalar ile teknoloji son on yılın en gelişmiş örneklerini ele almakta ve yok satmaktadır. Android ‘de en çok sevilen ve kullanılan uygulamalar nelermiş sizleri bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. Bunun için size önereceğimiz ve en çok indirilen bazı uygulamaların isimleri nelermiş bu konu hakkında aydınlatacağız.

Android’de En Çok Tercih Edilen Uygulamalar

8631_1377979526_basliksiz-1– Greniffy: Bu uygulamanın en büyük özelliği internette girdiğiniz zaman arka planda gereksiz çalışmaları tespit ederek otomatik sonlandırma işini devreye sokarak sizi bu gereksiz uygulamadan arındırır. Böylece internet arama motorlarınızda gereksiz donma ve yavaşlama işlemleri gerçekleşmez. Arka planda çalışan genelde Facebook, ınstagram, twitter, Google sekmeleri, Messenger gibi uygulamalar kapalı dahi olsa çalışmış görünebilir. Greniffy bu çalışan sekmeleri tespit ederek sonlandırma görevine geçiş sağlıyor. Bu uygulama oldukça kullanılan ve indirilen bir uygulamadır. Daha iyi bir uygulama için Greniffy 3 gelişmiş sürümünü satın alarak, roortsuz mod veya rootlu mod ayarlarını istediğiniz gibi kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

– SD-Maid (Sistem Temizleme Aracı) : Bu uygulama antivirüs görevini yaparak size yazılımlarda var olan tehlikeyi önceden sunmaktadır. Böylece var olan tehlikeyi tespit ederek aynı zamanda temizleme işlemini de yaparak sizi olası tehlikelere karşı derinlemesine koruma şansını vermektedir. Bazen siz verilerinizi silerken bunun tamamen çöpe gittiğini ve başka klasörlerde saklanmadığını düşünürsünüz. Maalesef her silinen kalıcı bir şekilde silinmiyor ve sizin sildiğinizi zannettiğiniz bazı uygulamalar aynı şekilde kalıcılığını koruyor. Bu da gereksiz donma ve yavaşlamalara zemin hazırlıyor. SD-Maid sistemde silinmiş verilerden eser bırakmayarak hafızanın daha rahat bir şekilde boşalmasına sebep oluyor. Bu da sizin için dezavantajdır. Daha rahat kullanımlı bir ön belleğe sahip olarak android işletim sisteminin daha uzun yıllar kullanma şansınız artmaktadır. Bu yüzden bu uygulamanın önemi ve değeri oldukça fazladır. Bu arada sistem bir taraftan iyileşirken şişmiş veri tabanlarda aynı şekilde azalarak kullanıma açık alanı daha fazla arttırıyor.

– Powerramp: Android uygulamasında müzik oynatıcısı olarak bilinmektedir. Bu uygulamanın en güzel tarafı farklı temalar ile değişik şekilleri ortaya serebilirsiniz. Böylece müzik oynatırken ayrı bir görselliğin zevkini de derinden yaşayarak hayat potansiyelinizi gün içinde daha çok arttırabilir, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Powerramp uygulamasını seven birden fazla kullanıcı bulunmaktadır. Öncelikle bunun demo versiyonunu 2 hafta kadar kullanabiliyorsunuz. Daha sonra pro sürümüne geçerek bu uygulamayı tamamen satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bundan sonra ki albüm ve değişik görseller ile müzik oynatıcısını bu şekilde kullanma hakkına detaylı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

– Maxhthon Bulut Tarayıcı: Bu uygulamada android tarayıcısını en iyi şekilde istediğiniz hızda kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Bu uygulama Android versiyonunun en hızlı tarayıcısı olarak geçmektedir. Bu nedenle bu tarayıcıyı kullanan kişiler son hızla işlemlerini yapabilecek olası donma ve yavaşlama sorunları ile karşılaşmayacaktır. Kesinlikle bu uygulamayı edinmenizi sizlere tavsiye ediyoruz.

– Kilitleyici-Uygulama Kilidi: Bu uygulamanın en güzel özelliği galeride var olan resim ve videolarınızı kilitleyerek bu uygulamadan derinlemesine yararlanmanızdır. Artık bu kilit sayesinde güvenliğinizi koruyacak ve size özel olan verileriniz böylelikle koruma altında tutabileceksiniz.

– Fleksy Klavye : Artık yazı yazarken birçok yazıdan daha hızlı bir özeliğe bu klavye sayesinde yaşatacaksınız. Böylece yazma alışkanlığınızı değiştirecek ve hızlı bir özellikle karşınızdakini şaşırtacaksınız. Fleksy klavye ile hareket sisteminizi değiştirin farkınızı bu klavye ile ortaya serin. Android ‘de en çok tercih edilen uygulamalar bunlardır. Milyonlarca kullanıcı bu uygulamaları kullanmayı tercih etmekte ve işlerini bu uygulamalar sayesinde hızlandırmaktadırlar.

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku