Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Antik Dünyayı Keşfetmek İçin Bir Cennet : Mısır Turları

0 97

Tarihi M.Ö. 5000 yılına kadar uzanan Mısır, büyüleyici ambiyansıyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatır. Dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan bu kadim ülkeyi, vize almaya gerek kalmadan keşfedebilirsiniz. Gözde Doğu Akdeniz ülkeleri arasındaki Mısır, Türkiye’den gelen misafirlerini turistik kapı vizesiyle ağırlar. Dolayısıyla vizesiz Mısır Turu, yasal prosedürlerle uğraşmadan yurt dışına seyahat etmek isteyenler için idealdir. Bu yazıdan tarih ve kültür dolu rotalara yolculuk yapma hayali olanlara hitap eden vizesiz mısır turuna dair detaylara ulaşabilirsiniz. 

Antik Dünyanın Kalbine Vizesiz Bir Yolculuk : Mısır’da Görebileceğiniz Yerler

Antik dünyanın kalbi olan Mısır, vizesiz yurt dışı tatil turları arasındadır. Turistik kapı vizesiyle ziyaret edebileceğiniz bu ülke, tarih sahnesinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Mısır’ın her köşesinde sizi ayrı bir tarihi miras karşılar. Mısır turları ile görebileceğiniz yerler, gezi rotasının kapsamına göre değişiklik gösterir. Bu bağlamda Hurgada ve Sharm El Sheikh turu olmak üzere farklı seçenekler vardır. Vizesiz mısır turu rotalarını inceleyerek nereleri ziyaret edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Piramitler ve Sfenks: Gize Platosu

Mısır’ın başkenti Kahire, mistik ve etkileyici Gize Platosu’na ev sahipliği yapar. Gize Platosu’nda turistlerin yoğun ilgi gösterdiği noktalar arasındaki piramitler yer alır. Yaklaşık 2,3 milyon blok taştan oluşan piramitler, M.Ö. 2560 yılında Firavun Keops tarafından inşa ettirilmiştir. Geometrik şekli, dar koridorları ve bugün hala keşfedilmeyi bekleyen gizemleriyle ziyaretçilerini adeta büyüler. Bu yapının hemen yanında dönemin zamanın ilerisindeki mühendislik anlayışını yansıtan, Chefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi de bulunur. 

Mısır piramitleri turunda sizi, ihtişamlı görünümüyle Sfenks heykeli karşılar. Tam 73,5 metre uzunluğa sahip Gize Sfenks heykeli, piramitlerin koruyucusu olarak nitelendirilir. Söz konusu heykelin 4.500 yıl önce yaptırıldığı ve ilhamını mitolojik bir yaratıktan aldığı düşünülür. Vizesiz Mısır turunda bu heybetli ve gizemli yapıya da yakından şahit olabilirsiniz. 

Tarihi Mısır Müzeleri: Kahire’deki En İyi Müzeler

Vizesiz yurt dışı turlarının gözde rotalarından Mısır, başkenti Kahire’de pek çok müzeye ev sahipliği yapar. Ülkenin köklü tarihi geçmişine dair izler taşıyan bu müzeler, antik dönemde yolculuğa çıkmanızı sağlar. Aşağıda vizesiz Mısır turunda ziyaret edebileceğiniz bazı müzeler yer alır. 

  • Kahire Müzesi
  • Gayer Anderson Müzesi
  • Gize Platosu Arkeoloji Müzesi
  • İslam Sanatları Müzesi
  • Kıpti Müzesi

Mısır, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kültür mozaiğidir. Örneğin İslam Sanatları Müzesi, sunduğu dini ögelerle ön plana çıkar. Kıpti Müzesi ise Mısır’ın ilk yerlilerine ait kültürel unsurlar içerir. 

Antik Mısır’ın Deniz Kenarındaki Cenneti: Sharm El Sheikh

Mısır Sharm El Sheikh turu, sıcak havada serinlemek isteyenler için oldukça idealdir. Deniz kenarında kurulu olan bu turistik şehir, yurt dışında vizesiz tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Berrak suyu ve altın kumsallarıyla gün boyu yüzmek ve doyasıya güneşlenmek isteyenlere hitap eder. Üstelik Sharm El Sheikh, su sporları ve canlı gece hayatıyla Mısır’da eğlencenin nabzını tutmak isteyenlerin beklentilerini de karşılar.  

Vizesiz Mısır Turu Planlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hayallerinizi süsleyen vizesiz Mısır turunu planlarken yolculuktan konaklamaya kadar her ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Üyelerine özel fırsatlar sunan Setur, Mısır turu planlamasını eksiksiz şekilde yapmanıza yardımcı olur. Ödemeyi kredi kartıyla taksitlere bölme gibi olanaklar tanır. Böylece vizesiz Mısır turuna, bütçenizi zorlamadan katılmanız mümkün hale gelir. “Fırsatlar Süperse Setur!” mottosuyla eşi benzerine az rastlanan yurt dışı rotalarını keşfetmek için hiç vakit kaybetmeden vizesiz Mısır tatil turlarına rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.