Asus Essentio CS5110: Mini Masaüstü Canavarı

asus.jpg

Asus’tan masaüstüne yönelik ultra küçük Eee Pc üretmesi bekleniyor ve üretti de fakat ismi Eee olmadı. Asus Essentio CS5110, 200x290x80mm boyutlarına sahip ve çalışırken sadece 24dB gürültü veriyor. Oldukça sessiz ve ufak olan mini PC’de 1080p HD çıkışı sağlayabilen HDMI video ve 7.1 kanal ses çıkışı da yer alıyor.

Core2Duo, P4 D serisi, P4 ve Celeron D serisi işlemci seçenekleri bulunan ürünün, 4GB’a kadar DDR2 bellek desteği ve 250GB’lık 3.5 inçlik sabit diski bulunuyor. 3.4KG’lık ağırlığında olan cihaz, üzerinde Vista Home Premium yüklü şekilde geliyor.Kızılötesi, bluetooth ve kablosuz ağ bağlantılarını da destekleyen Asus Essentio CS5110, piyasada ciddi bir kitle tarafından rağbet göreceğe benziyor. Çünkü evinde sinema sistemi kuran bir kişinin divx veya blu-ray filmler için HD çıkışlı böyle kompakt bir bilgisayara ihtiyacı oluyor. Salonda koskoca bir PC bulundurmaktansa böyle fazla yer kaplamayan ekonomik cihazlar tercih ediliyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :