Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Beyaz Yaka İş İlanları Nerede Bulunur?

0 554

Beyaz yaka, iş yerlerinde zihinsel becerileri ile çalışan ve masa başı iş faaliyetlerinde bulunan personeli tanımlamak için kullanılan bir kalıp. İş yerlerinde bedensel güçlerini kullanarak çalışan kişiler ise mavi yakalı olarak isimlendiriliyorlar.

Beyaz Yaka İş İlanları Nerede Bulunur?
Beyaz yakalı çalışanlar, zihinsel becerileriyle çalışan, işletmelerde yönetici konumunda, AR-GE departmanlarında, masa başı işlerde çalışan kişileri ifade etmek amacıyla kullanılan bir terim. Genellikle teknolojiden faydalanarak görev yapan bu çalışanlar beyaz yakalı olarak adlandırılırken, bedensel güçlerini çalışarak kullanan kişilerse Mavi yakalı olarak adlandırılıyorlar.

Beyaz yakalı personel, çalışan olarak tanımlanan kişiler masa başı görevler yapan memurlardan üst düzey yöneticilere kadar çok geniş ve farklı pozisyonlarda görev yapan personelden oluşuyor. İdari pozisyonlarda ve araştırma-geliştirme bölümlerinde görev yapan beyaz yakalılar, genellikle teknolojiyi kullanarak çalışan kişilerdir. Üretim planlama, üretim yönetimi, mühendislik, kalite yönetim ve kontrol, laboratuvar, Ar-Ge, depolama, sevkiyat, pazarlama ve satış gibi departmanlarda/pozisyonlarda görev yapabilirler. Tabi işletmelerin tüm departmanlarında yönetici olarak da görev yaparlar.

Beyaz Yaka İş İlanlarının Adresi: Secretcv

Beyaz yaka iş ilanı denilince bahsedilen pozisyonların ve departmanların çokluğu, söz konusu ilanlara ulaşmakta zorlanılacağın ı düşündürebilir. Ama bu ilanlara ulaşmakta zorlanmayacaksınız. Bunun nedeni ise internette hizmet veren iş ilanı sitelerinde çok miktarda ilan yayınlanması. İş ilanı yayınlayan yani iş bulma siteleri ya da iş ilanı siteleri olarak adlandırılan bu siteler arasında öne çıkmayı başaran ise, secretcv.com adresinde hizmet veren site oluyor.

Beyaz Yaka İş İlanları Nerede Bulunur?

Secretcv’yi öne çıkartan özelliklerin başında kullanım kolaylığı gelse de, diğer özellikler bakımından da internetteki en iyi iş bulma sitesi olarak gösterilebilir. Öncelikle 2000 yılında hizmet vermeye başlaması nedeniyle sektörün en eski ve tecrübeli firmaları arasında bulunuyor. Veritabanında bulunan 22 milyon aday ve 65 bin üye firma, aynı işi yapan siteler arasında en geniş veri tabanlarından birisine sahip olduğunu gösteriyor. İnternet üzerinden hizmet verdiği 18 yıl içinde yüz binlerce adayın iş bulmasını sağlayan Secretcv, başvuru sayısına göre iş görüşmesine çağrılma ve işe kabul edilme oranlarında sektör lideri durumunda bulunuyor.

Secretcv’de Yayınlanan Uygun İş İlanlarına Ulaşmak

En çok iş ilanı yayınlayan sitelerin başında gelen Secretcv, beyaz yakalı personel arayan iş ilanlarına ulaşmanızı da kolaylaştırıyor. Sitede bulunan butonları kullanarak yapabildiğiniz filtremeler, istediğiniz şehirde, istediğiniz departmanda ve pozisyonlarda eleman arayan iş ilanlarına ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

Beyaz Yaka İş İlanları Nerede Bulunur?

Yukarıda bulunan görselde ‘elektronik mühendisi’ için yayınlanan iş ilanlarına ulaşmak için sadece ‘elektronik mühendisi’ kelimelerini arama kutusuna yazmanızın yeterli olduğu görülüyor. Dilerseniz çalışmak istediğiniz şehir ismini işaretleyerek sadece o şehirde bulunan ‘elektronik mühendisi iş ilanları’ nı inceleyebilirsiniz. İlan sayısına baktığımızda ise, İstanbul ilinin her iki yakasında elektronik mühendisi aramak amacıyla verilen ilanların sayısının 900’ü geçtiğini görüyoruz. Dolayısıyla Secretcv üzerinde beyaz yakalı personel arayan iş ilanlarının sayısı on binlerle ifade edilebilir.

Uygun kelimeleri ve filtreleme araçlarını kullanarak, özelliklerinize uygun personel arayan ve sizin tercihlerinizle, isteklerinizle uyuşan beyaz yakalı personel iş ilanlarına 20-30 saniyede ulaşabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz ilanlara ise sitede sunulan hizmetten faydalanarak CV hazırlamak suretiyle başvurabilirsiniz. Secretcv.com adresi hakkında yayınlanan istatistiklere ve yorumlara bakarsak, çok yüksek bir olasılıkla başvurduğunuz işlerle ilgili olarak iş görüşmelerine çağrılacağınızı söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku