Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Biberiye Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

0 596

Biberiye Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?Biberiye yağı, içerisinde birçok antioksidan vitamin bulunan bir yağdır. Biberiye ve yağının kullanımı çok eskilere dayanır. 16. yüzyılda kral ve ailesi romatizma ağrılarını gidermek için banyo sularının içersine biberiye yağı koyarlarmış. Ve romatizmalarının geçtiği görülünce biberiye yağı halkada yayılmıştır. Hatta o zamanlarda askerlein yaralarının erken iyileşmesi için bu yağdan kullanırlarmış. Biberiye yağının faydaları saymakla bitmez. Ama öncelikle bu yağın ağızdan alınmaması, hamilelerin kullanmaması, tansiyon hastaları içinde iyi olmadığını belirtmekte fayda var.

Öncelikle uyku problemi yaşıyorsanız bir bardak suyun içine 3-4 damla biberiye yağı eklerseniz uyku probleminiz düzelecektir. Tabiki bu işlemi düzenli olarak uygulamak gerekir. Sinir sistemini düzenleyici etkiside vardır. Ayrıca morluklara sürüldüğünde morlukların daha çabuk iyileştiğini görürsünüz. Karaciğer rahatsızlığı olanlar için birebirdir, çünkü karaciğerdeki enzimleri onarıcıdır. Sivilce tedavisindede kullanılmaktadır. Şekerle biberiye yağını karıştırıp, yüzünüze peeling gibi uyguladığımızda sivilcelerin oluşumunu engeller oluşan sivilcelerin de geçmesine yardımcı olur.

Biberiye Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?Ayrıca, saç içinde vitamin sağlayıcı bir bitkidir. Kepeklenmeyi engeller, saçı güçlendirir ve saçın çabuk uzamasını sağlar. Romatizma ağrılarında, baş ağrılarında ağrayan yerinize pamuk yardımıyla uygulayın ve biraz bekleyin ağrının azaldığını göreceksiniz. Günümüzde zayıflama ilaçlarına bakıldığında çoğunun içinde biberiyenin olduğunu görürüz. Çünkü biberiyenin ciddi şekilde yağ yakıcı özelliği vardır. Bu nedenle zayıflamada da oldukça etkilidir.

Yine suyla karıştırılıp içildiği takdirde şeker hastalığına çok iyi gelir. Çocuğunuzun idrar ve gaz problemi varsada biberiye yağını kullanarak bu problemlerin düzelmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yazar: Elif KAYGISIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku