Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bmw M3 Challenge

0 557

Bmw M3 ChallengeBmw’nin başarılı modeli M3’ü tanıtmak amacıyla yapılan Bmw M3 Challenge oyunu piyasadaki birçok araba yarışı oyununa kafa tutabilecek kadar iyi ve yarış tutkunları için de bulunmaz bir nimet olarak nitelendirilebilir. Ücretsiz olarak dağıtılan oyunu buradan indirebilirsiniz. Toplam boyutu 345 Mb olsa da oyun çok basit de değil. Bmw M3’ün kendine has gürleme sesi, vites geçişleri, fren ve gaza verdiği tepkiler çok gerçekçi ve zekice oluşturulmuş. Ayrıca Parmaklarınızın bir Bmw M3 olduğunu unutmamalı ve kontrolün bir anda sizden gidebileceğini ve yarış birincisiyken yarış sonuncusu olabileceğinizi de unutmamalısınız.

Bu haliyle Bmw M3 Challenge oyunu hem yarış tutkunlarını tatmin edecek kadar iyi hem de gerçek bir Bmw M3’ü sürüyormuş gibi heyecan ve deneyim yaşatan güzel bir yarış oyunu. Oyunun grafikleri fena değil denecek kadar kötü değil. Çevre unsurları çok detaylandırılmamış olsa da, Bmw M3’le piste çıktığınız andan itibaren oyun size kendisini ısındırıyor ve sizi yarış havasına sokuyor. Oyunda yarışacağımız pist ise Almanya‘nın efsanevi pisti Nürburgring namı diğer ”Yeşil Cehennem”. Oyunda sadece bir pist kullanılmış olsa da Nürburgring pistinde yarışıyor olmak bu dezavantajı unutturabiliyor.

Diğer yandan oyunda sadece Bmw M3 modeli bulunuyor. Yani pistte yarışacağınız bütün araçların modeli Bmw M3. Aracınızı kendi renk zevkinize göre boyatabilir, çok şık jantlardan birini seçerek de arabanızı kombine edebilirsiniz. Oyunda birçok farklı yarış türü bulunuyor bunlar; Test Sürüşü, Zamana karşı yarış, Hafta sonu yarışları ve Multiplayer yarışı. Yapay zekaya karşı yarışmaktan artık zevk almıyorsanız ve gerçek insanlarla yarışma taraftarıysanız, multiplayer özelliğiyle Bmw M3 Challenge oyunu beklentilerinizi karşılayacaktır.

Oyunu kendi belirlediğiniz tuşlarla oynayabilirsiniz. Gaz, fren, sağa dönüş ve sola dönüş komutlarını istediğiniz herhangi bir tuşa atayabilirsiniz. Ayrıca sadece arabayı yönetme tuşlarını değil diğer fonksiyonların da komutlarını farklı tuşlara atayabilirsiniz. Oyunda çeşitli bakış açıları var isterseniz arabanın içinden, isterseniz üstünden, isterseniz de yandan veya aracın ön kaputunun üzerinden yarışabiliyorsunuz. Tekrar tuşuyla (R) yarışın geçen en son anlarını tekrar izleyebilir yarış bittikten sonra TV seçeneğiyle de oyunu baştan sona istediğiniz açıdan ve istediğiniz bir kişinin aracından izleyebilirsiniz. Oyunumuzun boyutu küçük demiştik buna binaen Bmw M3 Challenge çok fazla sistem gereksinimi duymadığı için birçok bilgisayarda sorunsuz çalışacaktır.

Oyunun sistem gereksinimleri ise şöyle:
-Windows XP (32/64bit), Vista (32/64bit)
-1.8 GHz Intel Pentium IV
-512 MB RAM
-500 MB HD alanı
-64 MB ekran kartı
-DirectX 9.0c

Oyunun oynanışıyla ilgili bir video:

Yazar:İsa Gürbüz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.