Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Cilt Gençleştirme Nedir?

0 449

5127_1_100Şimdiki zamanlarda bayanlar, ciltlerinin pürüzsüz ve yeni olmasını isterler. Bu sorun karşısında çaresiz kalırlar. Doğal yöntemlerle ciltlerini pürüzsüz hale getirmeye başlarlar.

Onlar için ciltlerinin pürüzsüz olmaması, rezil birşeydir. Çünkü dışarı çıktıklarında dikkatleri üzerine çekmiş gibi gözüküyor sanırlar; fakat yanılmıyorlar değil. Çünkü dışarıda gezerken insanlar birbirinin yüzlerine bakıyor. En basitinden konuşurken dahi karşınızdaki insanın yüzüne bakıyorsunuz. Eskiden yani çok önceden böyle şeyler sorun değildi. Çünkü yüzler tam olarak gözükmüyordu. Millet ekmek parasının derdindeydi. Şimdi bayanlar bölünmüş durumda. Bir kısmı kremler kullanıyor. Bir kısmı makyaj yapıyor, bir kısmı doğal karışımlarla ciltlerini yenilemeye çalışıyor. Diğer kısmı da doktorların yardımıyla hastanelerde bazı yöntemlerle tedavi olmaya çalışmaktadır.

5127_fsdgMakyaj yapan insanların, aslında yüzleri sizde biliyorsunuz ki, makyajsız halleri çok kötü gözükür.Yüzleri buruş buruş ve çökmüş gibi gözükür. Makyaj yaparak ciltlerinin pürüzlüklerinin kapandığını düşünürler; fakat hiç şüphe etmeyin ki onlar yanılıyorlar. Onlar makyaj yaparak ciltleri aksine kötü duruma sokuyorlar. Sizde bu durumları yaşamamak için diğer yöntemleri kullanmalısınız.

Bu yöntemlerden birisi krem kulanmaktır;fakat kremlerin içerisinde hangi kimyasal maddeler var bilmiyoruz.Ya zaralı ise? Gibi sorular kafamızda oluşmaktadır. Günden güne. İşte bu yüzden cilt yenileme, cilt gençleştirme vb.gibi sorunlara doktorlar çözüm aramaktadır. Başarılı olan doktorlarımız günümüzde cilt gençleştirmenin çeşitleri yöntemlerini bulmuştur. Bu yöntemler aşağıda verilmiştir. Lütfen bir sonraki makaleyi okuyun. O makalede daha geniş ayrıntılara yer verilmiştir.
– Lazerle cilt gençleştirme,
– Botoxla cilt gençleştirme,
-Dolgu ile cilt gençleştirme,
– Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme,
– Q switch lazerle cilt gençleştirme,
– Fibrocell kök hücre yöntemi ile cilt gençleştirme,
– Prp ile cilt gençleştirme,
– Ulthera yöntemi ile cilt gençleştirme,
vb gibi yöntemlerdir.

cÖnceden olsaydı galiba hiç inanmazlardı insanlar. Çünkü böyle bir yöntem yoktu. Hanımlar artık hayal ettiğiniz yüzlere kavuşabilirsiniz. Bunun için sağlık kurumlarına başvurun. Kendi kendinize evde yapılan yöntemlere kanmayın. Hayatınızı riske atmayın ve yepyeni bir hayata kavuşun.

İnanabiliyor musunuz? Sizde hayalinizdeki yüze kavuşacaksınız. Kısa kısa bunlardan bahsedelim. Bu makalemizde sizlere lazerle cilt genç genleştirme ve botoxla cilt gençleştirmeden bahsedeceğiz. Sakın okumaktan sakınmayan çünkü aşağıda vereceğim bilgiler sizin işinize yarayacaktır. Ama bu yöntemleri uyguladıktan sonra bir acı hissederseniz anormal derecede o zaman hemen doktorunuza başvurunuz.

ciltLazerle Cilt Gençleştirme nasıl oluyor size biraz bu yöntemden bahsedelim.
Araştırmalarımıza göre Franksiyonel CO2 Lazer ile rejuvenasyon diye adı geçmektedir. Çevresel faktörlerin ve zamanın etkisi ile cildimizde artık günden güne kırışıklıklar meydana gelir. Lazer tedavisi bu yüzden vardır. Yapısı bozulmuş cilt tabakası kaldırılır ve sizde yepyeni bir yüze sahip olursunuz. Peki, cildi ne kadar gençleştiriyor biliyor musunuz? İnanmayacaksınız ama tam 10-15 yıl arası değişmektedir. Evet, yanlış okumadınız. Tam tamına 10-15 yıl arası değişmektedir. Bu tedavi sonrasında 15-20 dk. Bir yanma hissi duymanız normaldir. 2-7 günlük bir kızarıklık meydana gelebilir. Ama yeni bir yüze kavuşacağınız için, bunları çekmeye değerdir.

Sadece yüz değil el, omuz gibi bölgelerde uygulanabilir. Uygulama fazla sürmez ve doktorunuz sizi sıkmaz. Canınız sıkılmaz, sakın korkmayın. Çünkü korkarsanız biliyorsunuz ki psikolojik etkilerde hastanın iyileşmesinde her zaman etkilidir.

Kaynakça:
www.miaplastestetik.com/Lazer_Kirisik
www.dermart.com.tr/lazerle-cilt-yenileme

Yazar:Cenap Akyıldız

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku