Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

E Ticaret Fikirleri ve E Ticaret Girişimciliği için Tercih Edebileceğiniz Yazılımlar

1 343

E ticaret dünyasına adım atmaya hazırlanıyorsanız ilk olarak iş fikirlerinden e ticarete nasıl başlanır sorusuna kadar ayrıntılı bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Böylece ilk adımlarınızı daha doğru atabilir, daha başarılı bir şekilde platformunuzu yönetebilirsiniz.

Eğer e ticaret dünyasına adım atacaksanız ve bir ürün fikri arıyorsanız, tercih edebileceğiniz onlarca seçenek bulunmakta. İnternetten en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanabilir;

  1. Spor malzemeleri
  2. Kozmetik ürünleri
  3. Hobi ürünleri
  4. Gıda satışı
  5. Otomobil parçası ve aksesuar satışı
  6. Elektronik ürün satışı
  7. Giyim ve aksesuar satışı

Ek olarak bunların dışında da e ticaret fikirleri bulunmaktadır. Farklı fikirleri ve sektörleri inceleyebilir, size en uygun sektörü tercih edebilirsiniz.

E-ticaret İçin Tercih Edebileceğiniz Yazılımlar Neler?

Profesyonel şekilde e-Ticaret yapmak istiyorsanız, bazı eticaret yazılımlarını ve modüllerini bilmeniz gerekmektedir. Bunlar platformunuzu daha verimli bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyacaktır. E ticarete nasıl başlanır diyenler bu yazılımları detaylı olarak inceleyebilir, müşterileri için en uygun olanları entegre ettirerek daha başarılı olabilirler.

E Ticaret Fikirleri ve E Ticaret Girişimciliği için Tercih Edebileceğiniz Yazılımlar

Abonelik Sistemi

Abonelik sistemi sayesinde müşteri, belirlediği periyotlarla ürünü otomatik olarak satın alır. Müşteri abonelik periyodunu günlük, haftalık ya da aylık olarak belirleyebilir. İlgili tarih geldiğinde sipariş otomatik olarak oluşur, ödeme tahsil edilir. Belirli aralıklarla aynı ürünleri satın alan müşteriler için kolaylık tanımaktadır.

Takip etmeye gerek kalmadan belirlenen alışveriş gününde her şey otomatik olarak ilerler. Eğer e ticarete nasıl başlanır diyorsanız bu yazılım türü müşterilerinize daha pratik çözümler sunabilir.

E-İhracat Modülü

Eğer sadece Türkiye’ye değil dünyaya da açılmak istiyorsanız, e-ihracat modülünü de inceleyebilirsiniz. Bu kapsamda yurt dışına kolay bir şekilde açılabilir, sitenizi birden fazla dile anında çevirebilirsiniz. Böylece ilgili ülkedeki müşterilere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu kapsamda IdeaSoft tarafından sunulan e-İhracat modülü ayrıca 160 para birimini desteklemekte ve Avrupa Merkez Bankası güncel kurundan çevirmeye olanak tanımakta. Tüm ödeme sistemleri desteklendiği gibi dil ve para yönetimi, vergi tanımlamaları da bulunmakta.

Pazaryeri Entegrasyonları

Eğer Trendyol, Hepsiburada, N11 ya da Amazon gibi platformlarda da satış yapıyorsanız ürün güncellemelerini, ürün girişlerini, fiyat değişikliklerini ve indirimleri her bir ürün için tek tek yapmanız gerekecektir.

Bu da çok büyük zaman kaybına neden olduğu gibi, ek bir iş gücü gerektirir. E ticarete nasıl başlanır diyorsanız, dikkate almak isteyeceğiniz entegrasyonlardan bir tanesi de pazaryeri entegrasyonudur. Bu çerçevede tek tıklama ile tüm ürünlerinizde değişiklik yapabilir, böylece zamandan ciddi bir şekilde tasarruf edebilirsiniz.

Kombin Entegrasyonları

Başta giyim sektörü olmak üzere bazı sektörlerde müşteriler farklı ürünleri birleştirerek almayı tercih edebilir.

Eğer müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak istiyorsanız, kombin entegrasyonları size bu konuda yardımcı olacaktır. Kombin entegrasyonu sayesinde birlikte kullanılabilecek ürünleri birleştirebilir, özel indirimler de tanımlayarak müşterilerinize sunabilirsiniz.

Bunun yanı sıra çok satmayan ürünleriniz varsa bunları birleştirip avantajlı fiyatlar eşliğinde sunabilir, böylece daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Peki, bilmeyenler için e ticarete nasıl başlanır? Bir girişimci olarak sektöre adım atmak istiyorsanız önce iş fikrinizi belirlemeniz ve ürünleri nereden temin edeceğinizi bulmanız gerekmekte. Uzun vadeli bir yatırım olduğu için doğru bir planlama yapmak oldukça önemli. Ayrıca doğru tedarikçi seçimi de başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Satışını yapacağınız ürünlere karar verdikten sonra geriye e-ticarete hangi çalışma modeli ile gireceğinizi bulmak kalıyor. Bu nasıl çalıştığınızı belirleyeceği için doğru bir model tercih etmeniz şart. Bundan sonra da bir firmanız yoksa şirket açmanız gerekecektir.

Çünkü e-ticaret yapabilmek için bir şirkete sahip olmak zorunludur. E ticarete başlamak için bir diğer önemli husus ise internet sitesi açmaktır.Doğru seçilen bir altyapı sayesinde siteniz hem müşterilerinizin dikkatini çekecek hem de arama motorlarının belirlediği kriterlere uygun olacaktır.

Bu konuda IdeaSoft tarafından sunulan birbirinden farklı altyapı paketleri, doğru bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. gülsün diyor

    E-ticaret hakkında detaylı paylaşımlara ihtiyaç var şuan herkes e ticaret yapıyor bilir bilmez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.