Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

El Estetiği Yöntemleri

0 217

Bazı nedenlerden dolayı ellerin görünümünde eskiye göre yıpranmalar meydana gelebilir. Özellikle soğuk hava, kimyasallar ve güneş gibi etkenler ellerin yapısını bozar. En çok kullanılan organ olan ellerin koruması sağlanamadığında yapısındaki bozulmalar gün geçtikçe artmaya devam edecektir. Güneşe karşı da son derece savunmasız bir yapıya sahip olduklarından dolayı iyileşmeleri zordur. Bu nedenle geçmişteki sağlıklı ve sıkı el yapısı zamanla kaybolabilir. Zamanla yaşlanmanın ortaya çıkardığı sorunlar nedeniyle de ellerdeki durumun daha ağırlaştığı fark edilebilir. El estetiği ellerdeki deformasyonu kalıcı olarak yok eder. Pek çok insanın şikayeti ettiği bu durumlar, el estetiği tekniğinden yararlanmaya başlandığında kalıcı olarak ortadan kaldırılan bir durum olacaktır.

El Estetiği Önemi

El Estetiği YöntemleriEller bakışları üzerine çeker. Bu nedenle el bakımına her şeyden daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Ellerin zamanla oluşan bu çirkin görüntüsü kişilerin sosyal hayatını etkileyecek şeyler arasında yer alacaktır. Bu nedenle el estetiğine yaptırmak gerekecektir. Hemen hemen herkes el estetiği tekniğinden yararlanabilir. Ama bazı durumlar el estetiğinin yapılamamasına neden olmaktadır. Özellikle tansiyon, şeker, alerji, doku hastalıkları bulunan kişilere el estetiğinin yapılması mümkün değildir. Bunların dışındaki herkes için el estetiğinin yapılması mümkün olacaktır. Özellikle kırışıklıkların ortadan kaldırılmasına yönelik çok başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Deri üzerinde bulunan yaşlılık lekeleri, çirkin damar görünümü gibi pek çok sorun bu estetik ameliyatla birlikte çözülmüş olur.

El Estetiği Yöntemleri

Elin daha yaşlı gözükmesine neden olan bazı durumların varlığı söz konusudur. Bu sorunlardan belki de en çok rastlananı, deride bulunan yağ dokusunun azalmasıdır. Buna bağlı olarak deri altındaki damarlar yüzeye daha yakın bir şekilde görülmeye başlanır. Yaşlanan deri gitgide inceldiğinden ve bu duruma güneşin yan etkileri de eklendiğinden dolayı, her geçen gün elin daha yaşlı görünmesi mümkün hale gelmiştir. El estetiği yöntemi ise, kişilerin kendi yağ dokularına bağlı olmak üzere veya hazır dolgularla birlikte derinin altına enjekte edilmesi işlemidir. Böylelikle derinin altındaki bölgeye kalınlık kazandırılmış olur. Uzun zamandan beri kişilerin şikayetleri arasında olan damarların gözükmesi sorunu da bu şekilde ortadan kalkmış olur. Ama sağlanan bu dolgu maddelerinin mutlaka yılda bir kez tekrar edilmesi gerekecektir. Yağ enjeksiyonu ise iki defa uygulandığında kalıcığını uzun zaman boyunca gösterecektir.

Eldeki Lekelerin Tedavi Edilmesi

Elin daha yaşlı gözükmesine neden olan sadece ellerde bulunan sarkık görüntü değildir. Aynı zamanda güneşe bağlı gelişen lekelerde ellerin haddinden fazla yaşlı gözükmesine neden olabilir. Yaşlılık bu lekelerin ortaya çıkışını sebep olur ve her gün görüntü biraz daha kötüleşir. Ellerdeki lekelerin tedavisi için uygulanan yöntemler son derece basittir. Lazer ve kimyasal soyma yöntemleri bu konuda başarılı sonuçların alınmasını sağlar. Bu yöntemlerin El Estetiği Yöntemleriuygulanması ile birlikte ellerde daha parlak ve sorunsuz bir görünümün oluşur. Elin damarlı görüntüsü kişilerin en çok şikayet ettiği konulardan biri haline gelmiştir. Bunlardan kurtulmak için, el estetiği sırasında dolgu enjeksiyonu yöntemi kullanılır. Bu durumun yeterli olmadığı zamanlarda ise, sklerozan maddelerde uygulamaya eklenerek daha iyi sonuçların alınması sağlanacaktır. Böylelikle damarlı el görünümünden de kısa süre içinde kurtulmanın önü açılmış durumdadır.

Yazar: Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.