Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Göz Yorgunluğu İçin Harika Bir Uygulama; Sıcak Havlu Masajı

0 613

Birçok insan günlük yaşantılarında çeşitli nedenlerden dolayı göz yorgunluğu rahatsızlığı yaşayabilmektedirler. Makalemizde göz yorgunluğunun giderilmesi konusunda oldukça etkili olan harika bir uygulama hakkında bilgiler sunacağız. Bu harika uygulamayı gerçekleştirdiğinizde gözlerinizin rahatladığını çok kısa süreler içerisinde fark edebilirsiniz. İşte göz yorgunluğu için harika bir uygulama ve detayları aşağıda sunulmuştur.

İşte Göz Yorgunluğu İçin Etkili Olan Uygulama

Sıcak havlu masajı: Göz yorgunluğunun giderilmesinde harika bir uygulama olan sıcak havlu masaj uygulamasını belki de çoğu zaman duymuşsunuzdur. Bu harika uygulamayı yalnızca birkaç dakika göz kapaklarınız üzerinde uyguladığınız zaman gözlerinizin rahatladığını anında hissedeceksiniz. Peki bu harika uygulamayı nasıl gerçekleştirebilirsiniz dilerseniz şimdi de bu harika uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında bilgiler sunalım.

Sıcak Havlu Masajının Uygulanışı

Sıcak havlu masajı uygulamasının isminden de anlaşılacağı üzere sıcak ve temiz bir havlu yardımıyla yapılabilen bir rahatlatma uygulamasıdır. Dolayısıyla bu uygulamayı şu şekilde yapmanız gerekmektedir;

8762_10İlk olarak temiz bir havluya fazla ısı vermemek şartıyla orta dereceli ısı vermelisiniz. Bu aşamadan sonra biraz bekleyerek orta vadeli olarak ısıttığınız havlunuzu göz kapaklarınız üzerine koymalısınız. Bu işlemden hemen sonrasında ise sıcak havlunuzu elleriniz ile birkaç dakika boyunca göz kapaklarınız üzerinde hafif masaj yaparak gezdirmelisiniz. Havlunuzun soğuduğunu hissettiğinizde işleminizin tamamlandığını anlayabilirsiniz.Bu aşamadan sonrasında gözlerinizin ne kadar rahatladığını hemen fark edersiniz.

Uyarı; bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Bu ayrıntılar şunlardır;

  • Havlunuzu kesinlikle fazla ısındırmayın, orta vadede ısındırın.
  • Uygulamayı yaparken gözlerinizi kapalı tutun, çünkü uygulamayı göz kapaklarınız üzerinde gerçekleştireceksiniz.
  • Uygulamayı yapacağınız havlunuzun temiz olmasına özen gösterin.
  • Göz yorgunluğunuz sık tekrar ettiğinde mutlak olarak bir göz doktoruna başvurmalısınız.
  • Bu basit uygulama yalnızca çok nadiren görülen ve basit göz yorgunluğu için geçerlidir.
  • Uygulamayı bir defa gerçekleştirin.

Bu uyarıları dikkate alarak bu harika ve basit uygulamayı yapınız. Herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı bu uygulamayı haftada bir 1 ila 3 defa yapabilirsiniz. Makalemizde göz yorgunluğu için harika bir uygulama hakkında bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir. Sizler de gün içerisinde hafif dereceli göz yorgunluğu yaşıyorsanız bu harika ve güvenilir uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Makalemizdeki uygulama yalnızca basit göz yorgunluğu içindir. Göz yorgunluğu rahatsızlığınız sık tekrar ettiğinde ve etkisini uzun süre boyunca devam ettirdiğinde vakit kaybetmeden bir göz hekimine başvurmanızı tavsiye ederiz.
Kaynakça:
uzmantv.com

cilt.net

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.