Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Hitler’in Gizli Üssü Gerçek Mi?

0 90

Hitler'in Gizli Üssü Gerçek Mi?Rus bilim adamları tarafından uzun süredir yapılan araştırmalar neticesini göstermeye başladı diyebiliriz. Son olarak Rusya’nın yaptığı açıklamaya göre; Antarktikadaki gizli üsse ulaşmaya çok az kalmış…

Rus bilim adamları 3 bin 768 metre derinliğe inmeyi başararak Vostok Nehri’nin yüzeyine ulaşmayı başarmışlar. Bu araştırmanın gerçek sebebi; Hitler’in Antarktikada var olduğu bilinen gizli üssü. Vostok nehrinden alınacak numuneler ile yaşam belirtileri ve tarihin izleri incelenecek. Bu araştırmaların doğruluğuna inanmayan bazı çevreler de muhakkak ki var çünkü Vostok nehri Dünya’nın en büyük nehirlerinden biri ve soğuk iklim şartlarında bu kadar derine ulaşabilmek geröekten kolay değil.

Hitler'in Gizli Üssü Gerçek Mi?Bu gizli üssün 1930’lu yıllarda Naziler tarafından inşa edildiği öne sürülüyor. Bu üs onlara göre gerçekten var fakat Vostok nehrindeki çalışmalar tam anlamıyla bitirilemediği için kesinlik ortaya konulamıyor. Donanma Konutanı Karl Dönitz, “Denizaltı filomuz Adolf Hitler için dünyanın diğer ucunda aşılmaz bir kale inşa ettikleri için gurur duyuyorlar” gibi tarihi bir açıklama mevcut. Bunu kanıtlamak mümkün müdür bilinmez ancak araştırmalar halen devam etmekte imiş.

Tarihi belgelerde Nazi Almanlarının birçok ganimeti ve elde ettiklerini Antarktika’ya gizli bir şekilde ulaştıkları belirtiliyor. Bu gizli üssün varlığı Dünya için ilgi çekici fakat ruslar bunu kanıtlamak için sanırım daha yolun başındalar. Bir süre önce Rus araştırmacıların kaybolduğuna dair haberler okumuştum daha sonraları bu haber yalanlanmış ve araştırmanın kaldığı yerden devam ettiği söylenmişti. Son olarak Vostok nehrinde incelemelerin başladığı belirtiliyor fakat bu diğer bilim çevreleri tarafından doğrulanmadı.

Yazar: Ali ERSOY

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku