Hitler’in Gizli Üssü Gerçek Mi?

Rus bilim adamları tarafından uzun süredir yapılan araştırmalar neticesini göstermeyebaşladı diyebiliriz. Son olarak Rusya’nın yaptığı açıklamaya göre;Antarktikadaki gizli üsse ulaşmaya çok az kalmış…

Rus bilim adamları 3 bin 768 metre derinliğe inmeyi başararakVostok Nehri’nin yüzeyine ulaşmayı başarmışlar.Bu araştırmanın gerçek sebebiHitler’in Antarktikada var olduğu bilinen gizli üssü. Vostok nehrinden alınacak numuneler ile yaşam belirtileri ve tarihinizleri incelenecek. Bu araştırmaların doğruluğuna inanmayan bazı çevreler de muhakkak ki var çünkü Vostok nehri Dünya’nın en büyük nehirlerinden biri ve soğuk iklimşartlarında bu kadar derine ulaşabilmek geröekten kolay değil.

Bu gizli üssün 1930’lu yıllarda Naziler tarafından inşa edildiği öne sürülüyor. Bu üs onlara göre gerçekten var fakat Vostok nehrindeki çalışmalar tamanlamıyla bitirilemediği için kesinlik ortaya konulamıyor. Donanma Konutanı Karl Dönitz, “Denizaltı filomuz Adolf Hitleriçin dünyanın diğer ucunda aşılmaz bir kale inşa ettikleri için gurur duyuyorlar” gibi tarihi bir açıklama mevcut. Bunu kanıtlamak mümkün müdür bilinmez ancak araştırmalar halen devam etmekte imiş.

Tarihi belgelerde Nazi Almanlarının birçok ganimeti ve elde ettikleriniAntarktika’ya gizli bir şekilde ulaştıkları belirtiliyor. Bu gizli üssün varlığı Dünya için ilgi çekici fakat ruslar bunu kanıtlamak içinsanırım daha yolun başındalar. Bir süre önce Rus araştırmacıların kaybolduğuna dair haberler okumuştum dahasonraları bu haber yalanlanmış ve araştırmanın kaldığı yerden devam ettiğisöylenmişti. Son olarak Vostok nehrinde incelemelerin başladığı belirtiliyorfakat bu diğer bilim çevreleri tarafından doğrulanmadı.

Yazar: Ali ERSOY

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :