Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

İlişkiler İçin Yapılan Estetik Ameliyatlar : Aşk Estetiği

0 106

İlişkiler İçin Yapılan Estetik Ameliyatlar : Aşk EstetiğiIşıklar ister kapalı ister açık olsun yatak odasında kendinize her anlamda güveniyor olmalısınız. Böylelikle sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayatınız olur. Bazen de özellikle genital bölgenizde hoşunuza gitmeyen durumlar yaşayabilirsiniz; ister keyfi ister medikal temelli olsun, bu sorunları aşk estetiğiyle ortadan kaldırabilirsiniz.Cinsel ilişkiden haz alabilmek için partnerinizden önce kendinize, kendi bedeninize güvenmelisiniz. Kapalı kapılar ardında yaşanan bir mevzu olduğu için belki paylaşmakta zorlandığınız bir probleminiz olabilir. Oysa ki hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemlerle bu problemleri geride bırakabilirsiniz. Vajina daraltmadan G noktası dolgusuna kadar cerrahi gerektirmeyen işlemleri anlatıyoruz.

Cerrahi Olmayan Yöntemler
Cinsel Organlara Estetik Cerrahi Hangi Durumlarda Yapılıyor?

Estetik uygulamaların bazısı keyfi olmakla birlikte bazısı da medikal temelli yapılıyor. Yani bazı durumlar o kadar hastanın canını sıkıyor ki, psikolojisinin bozulmasına ve sosyal hayatının etkilenmesine sebep oluyor. Bu aşamada keyfi olarak kulağa gelen şeyler aslında medikal olarak kabul ediliyor.

Genital Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Koyu hatta siyahlaşmış bir genital bölgeyle kadınlar hem cinsel anlamda mutsuz oluyor hem de bikini giymekten kaçınabiliyor. Bu tip durumlarda melanin artışları sorunundan bahsediliyor. Melanin artışları genetik, hormonal veya ağda, epilasyon gibi yanlış uygulamalardan kaynaklanabiliyor. Fraksiyonel lazer veya Qswitch lazer ile genital beyazlatma yapılabiliyor. Uygulanacak işlem gelen kişinin durumuna göre karar veriliyor.

Beyazlatma İşlemi Kaç Saat Sürüyor ve Yan Etkileri Var Mı?

Uygulama seansları hastadan hastaya göre değişiyor. En az dört-altı seans aralıklarla uygulamalar, üç haftada bir yapılıyor. Yaz ayları çoğunlukla tercih edilmiyor. Havuz ve denize engel olmaması açısından eylülekim gibi başlanması tavsiye ediliyor. Genital bölgede enfeksiyon veya herhangi bir rahatsızlık varsa bu durum tedavi edildikten sonra işleme başlanabiliyor.

Ne Kadarlık Bir Etki Sağlanıyor?

Hastanın yapısına bağlı olarak değişiyor. Altı evre ten sınıflama rengi bulunuyor. Dolayısıyla en az iki-üç ton yani yüzde 60 oranında değişim yaşanıyor.

Kızarıklık veya Kaşınma Oluyor Mu?

Bir miktar kızarıklık oluyor. Daha önceden hastaya bununla ilgili bilgilendirmesi yapılıyor. Bu süreçte bakım kremlerinin kullanılması öneriliyor. Kaşıntı şikayeti sadece iyileşme sırasında bir miktar hissedilebiliyor. Yaptıran kişi rahatlıkla sosyal hayatına devam ediyor.

Cinsel Hayatta Nasıl Bir Değişim Oluyor?

“Hep karanlıkta cinsel birlikteliğe girmek istiyordum, gündüz asla görünmek istemiyordum. Şimdi kendime güvenim geldi” diyen hastalar var. Kişinin kendine güvenini sağladığı için, dolaylı yoldan cinsel ilişki sırasında performansı da etkileniyor.

Bir Kadın Bu İşleme İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlar?

Koyulaşması fazla olmayan gelmiyor zaten, sonuçta çekinilen bir bölge. Genelde geri çevrilmeyecek kadar koyu olan hastalar tedavi ediliyor. İhtiyaç olmadığını hissettiğimiz böyle bir durumda nazikçe hastamıza gerek olmadığını belirtiyoruz.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Nasıl Yapılıyor?

Vajina daraltmada ameliyatsız bir tedavi isteyenler lazer enjeksiyon tedaviyi tercih edebiliyor. Özel bir başlıkla radyofrekans enerjisi veriliyor ve bu sayede vajinanın daha daralması sağlanıyor. Aynı zamanda hücresel fonksiyonların geri kazanımı da hedefleniyor. Bu da fizyolojik olarak birliktelik esnasında hazzı arttırıyor.

Kaç Seans Geliniyor?

Hastadan hastaya göre değişiyor. Eğer 55 yaşında bir kadın hastaysa ve üç normal doğumu varsa bu kişiye dört seanstan daha az yeterli gelmeyebiliyor. Ancak 30 yaşında, hiç doğum yapmamış bir hastaya iki seans yetebiliyor.Genital Estetik Kapsamında G Noktasına Dolguda Uyguluyormuşsunuz, Bu Dolgu Orgazm Olup Olmamaya Etki Ediyor Mu? G noktası kadınların cinsel anlamda hazı hissetmeleri ve ilişki sırasında boşalmaları için önem taşıyan bir nokta. G noktası dolgusu ile cinsel yaşamda artış olması ve hastanın kendini güvenli hissetmesi hedefleniyor. G noktası orgazmı garantilemiyor ancak ihtimali artırıyor.

İlişkiler İçin Yapılan Estetik Ameliyatlar : Aşk EstetiğiBu Dolgu Yüze Yapılan Dolgu İle Aynı Mı?

Özelikle ameliyatsız estetik noktasında göz altının, burnun, yanağın, dudağın hepsinin ayrı ayrı dolgusu bulunuyor. Hiçbir bölgenin dolgusu bir diğerinin yerine kullanılmıyor. G noktası için de aynı kural geçerli. Tek seans genellikle yetiyor. İkinci veya üçüncü hafta kontrole geliniyor. Eğer gerekliyse bir de kontrol dozu yapılabiliyor. Hastanın dikkat etmesi gereken çok bir şey yok aslında, sadece ilk günler enjeksiyon yapıldığı için o gün cinsel ilişkiye girilmemesini istiyoruz. G noktası dolgusunun diğer dolgular gibi vücutta eritme süresi kişiden kişiye değişiyor. Yapılan dolgunun bir-bir buçuk yıl kalıcılığı var.

Ameliyat Gerektirmeyecek Şekilde Göğüslere Yapılabilen Bir Uygulama Var Mı?

Aquafilling dediğimiz özel bir dolgu tekniği uygulanabiliyor. Meme estetiğinde ya meme başından ya da meme başının alt kısmından bir kesi olabiliyor. Göğsün alt kısmında olan kesi, hem kadın hem de erkekleri bir miktar rahatsız edebiliyor. Bazen de kadınlar göğüslerinin estetik olduğunu söylemek istemeyebiliyor. Bazen de erkekler partnerinin göğüsleri slikon olduğu için dokunmaktan çekinebiliyor. Aquafilling lokal anestezi altında ve muayenehane şartlarında gerçekleştiriliyor. Özel bir yöntemle meme dokusunun altına dolgu yerleştiriliyor, hiçbir kesi izi olmuyor. Kalıcılığı beş yıl olarak biliniyor. Tamamıyla meme dokusuyla uygun olduğu için dışarıdan estetik olduğunu anlamak zor. İşlem birbir buçuk saat arası sürüyor. Hastanede yatış süresi olmadığı için kişi sosyal hayatına geri dönebiliyor. Sadece göğüs değil popoya da bu yöntemle dolgu yapılabiliyor. Böylece kadınlar Kim Kardashian’ınki gibi bir popoya sahip olabiliyor. Tabii burada çok zayıf birine bu tarz poponun olmayacağı gibi uyarıları mutlaka yapıyoruz.

Cerrahide Belli Bir Süre Korse Takılıyor Bunda Öyle Bir Durum Var Mı?

Korse takılmıyor ancak sutyen takarak desteklemesini öneriyoruz.

Cerrahi Gerektiren Yöntemler
Genital Estetikte Cerrahi Hangi Durumlarda Tercih Ediliyor?

Genital estetik cerrahi kavramı kadınlarda küçük dudaklar (labia minor), klitoris, büyük dudaklar (labia major) ve tüm bu bölgenin üstünde yer alan ve alt karın bölgesinden aşağı uzanan tüylü bölgeyi oluşturan pubisin tepe bölümündeki (mons pubis), erkeklerde ise penisteki deformiteleri düzeltici ameliyatları kapsıyor.

Genital bölgenin estetik amaçlı girişimleri değişik nedenlerle yapılıyor. Bu girişimlerdeki amaç dış görünümün düzeltilmesinin yanında aynı zamanda fonksiyonel bir düzelme de sağlayıp kişinin sağlıklı bir cinsel yaşama kovuşmasına imkan sağlamak. Genital estetik cerrahisinin tercih edileceği durumlar doğumsal, gelişimsel ve gebelik sonrası oluşan sorunlar olarak üç bölümde incelenebiliyor. Doğumsal problemler, genetik nedenlerle genital organlardaki gelişim deformiteler. Bu durum doğumda saptanabiliyor veyaergenlik döneminde regl problemleriyle ortaya çıkabiliyor.

Gelişimsel problemler hormonsal etkilerin sonucu olarak ortaya çıkan başta çok normal yapıdaki genital anatominin fazla veya az gelişme süreci. Bu durum, ergenlik dönemindeki şahsın psikolojisini doğrudan etkiliyor.

Gebelik döneminde iyice artan hormonsal etkiler, doğum ve sonrasında hormonsal etkinin çekilmesi, doğum travması ya da epizyotomi dediğimiz cerrahi müdahale genital bölgede istenmeyen görüntülere yol açıyor. Ayrıca, ilerleyen yaş etkisiyle en çok gözlenen durum bu bölgede meydana gelen elastikiyet kaybı ve sarkmalar oluyor.

Dudakların Sarkması Görüntü Kaygısının Dışında Fonksiyonel Olarak da Problem Yaratıyor Mu?

Küçük dudakların büyük dudaklardan taşması estetik görünümü bozmanın dışında fonksiyonel problemler de oluşturuyor. Küçük dudaklardaki fazla doku cinsel ilişki veya günlük aktiviteler sırasında iç çamaşırına sürtünerek tahriş olmaya açık bir yüzey alanı oluşturuyor. Bu tahriş cinsel ilişki ve günlük aktivitelerde ağrıya sebep oluyor. Bu bölgede hijyenik problemler de yaratabiliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı genital bölgesini estetik bulmayan, hijyenik problemlerin yanı sıra cinsel ilişki esnasında sıkıntıyaşayan, utanan kadın kendine güvenini kaybedebiliyor, cinsel soğukluk ve orgazm güçlüğü çekebiliyor.

Labium minörlerin (küçük dudaklar) cerrahi olarak düzeltilmesi operasyonuna Labioplasti adı veriliyor. Küçük dudakların düzeltilmesi için birçok farklı yöntem olmakla birlikte ben Wedge Eksizyon yöntemini tercih ediyorum.

Labioplasti Nasıl Yapılıyor?

Labioplasti operasyonu lokal veya genel anestezi altında steril şartlarda uygulanmakla birlikte çoğunlukla lokal anestezi tercih ediliyor. Ameliyat yaklaşık 30-45 dakika sürüyor. Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikiş materyalleri kullanıldığı için dikişler genellikle alınmıyor, kendiliğinden eriyor ve düşüyor. Çok ciddi bir ağrı veya sızı yaşanmıyor. Hastanede yatmayı gerektirmiyor. İyileşmesi bir hafta içerisinde gerçekleşiyor. Dışardan bakıldığında ameliyat izi belli olmuyor. Operasyondan üç-dört hafta sonra cinsel ilişkiye girilebiliyor.

Vajina Daraltma Ülkemizde Sık Yapılan Bir Ameliyat Mı? Neden Vajina Daraltmaya İhtiyaç Duyuluyor?

Vajina daraltma (vajinoplasti) ameliyatları labioplasti ameliyatlarıyla birlikte ülkemizde en sık yapılan genital estetik operasyonlar. Vajinal daraltma ya da yenileme, yaş veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi ve elastikiyetini kaybetmesi sonucu oluşan görünümü düzeltmeye, cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulama. Ameliyat talebi vajinal gerginlik ve direncin azalmasından dolayı hem kadın hem de erkekte cinsel hazzın azalmasından dolayı kadın ve partnerinin her ikisinden birden gelebiliyor. Bu sorun, cerrahi olarak vajinal kanal daraltılması ve gevşemiş olan kas yapıları düzeltilmesiyle giderilebiliyor. Operasyons bir-iki saat sürüyor ve normal yaşama iki gün içerisinde dönülebiliyor. Genel ve lokal anestezi ile yapılabilmekle beraber genel anestezi sıklıkla tercih ediliyor. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar var. Kişisel temizliğe dikkat edilmeli, düzenli pansuman yapılmalı ve ilaçlar düzenli olarak alınmalı. Ameliyat sonrasında hafif bir ağrı ve şişlik gözlenebiliyor. Vajina daraltma ameliyatından 15-20 gün sonra dikişler kendiliğinden dökülüyor. Vajinoplasti ve labioplasti operasyonlarından iki ay sonra cinsel ilişkiye girilebiliyor.

Yazar:Fatih Bolelli

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku