Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Boyun Sarkmalarını Önlemek İçin Kolay Maskeler

0 372

İnsanların yaşı ilerledikçe sarkmaların görülmesi neredeyse kaçınılmaz sonuçtur. Tüm vücutta sarkmalar görülebileceği gibi, en çok sarkma da boyun bölgesinde meydana gelmektedir. Kadınları en çok rahatsız eden durumlar, vücuttaki sarkmalardan daha büyük bir şekilde boyun sarkmalarının olduğu da bilinen bir gerçektir.

Boyun Sarkmalarını Önlemek İçin Kolay MaskelerYer çekiminin etkisiyle yıllar içerisinde meydana gelebilecek bu sarkmalara hazırlıklı olmak gerekir. Her ne kadar bu duruma hazırlıklı olsanız da ya da bu durumun doğallığını kabul etseniz bile, söz konusu sarkmaları hemen kabullenmek mümkün değildir ve bunun için öncesinden önlem almak gerekir. Bu nedenle, boyun bölgesine daha güzel bir yapı kazandırmak için bir takım maskeler etkili sonuçlar verebilmektedir. Aşağıdaki maskeleri uyguladığınızda, sonucun harika olacağını görecek ve aklınıza boyun sarkması ile ilgili kötü düşüncelerin gelmemesini sağlayacaksınız.

Maske 1:

Bu maske için gereken malzemeler, bir yumurtanın sarısı, bir çay kaşığı bal, yarım bardak ölçeğinde sıkılmış portakal suyu ve nemlendirici kremdir. Yumurta sarısını bir çay kaşığı bal ve sıkılmış portakal suyu ile karıştırın. Bu karışımı doğrudan boynunuza sürün. Bir müddet bekledikten sonra, boynunuzu ılık su yardımıyla güzelce yıkayın. Son olarak ise nemlendirici kremi boynunuza sürün.

Maske 2:

Bu maske için küçük küçük doğranmış olan salatalıklar ve bir bez parçası yeterlidir. Salatalık dilimlerini bez parçasına güzelce dizin ve boynunuza dolayın. Yaklaşık 20 dakika kadar sonra ise, boynunuzu yıkayın.

Maske 3:

Boyun Sarkmalarını Önlemek İçin Kolay MaskelerBu maskeyi hazırlamak için yarım limonun suyu, bir çay kaşığı zeytinyağı ve ince pamuk bir kumaş gerekmektedir. Bu iki malzemeyi homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Elde edilen karışımı, hazırda bulundurduğunuz pamuklu kumaşın üzerine sürün ve bu şekilde kumaşı boynunuza dolayın. Kumaşı boyunda 10 ila 15 dakika kadar sarılı vaziyette tutun.

Maske 4:

Bu maske için gerekli olanlar ise haşlanmış bir patates, bir çay kaşığı ölçeğinde zeytinyağı, biraz gliserin, gazlı bez ve kalın bir kumaştır. Haşlanan patatesin kabuklarını soyun ve ezin. Daha sonra bu malzemeyi, zeytinyağı ve gliserinle güzelce karıştırın. Karışımı gazlı beze dağıtın ve gazlı bez ile boynunuzu düzgün bir şekilde sarın. Bu sarımın üzerine, kalın kumaşınızı en üste sarın ve bu şekilde yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. En son maskeyi çözdüğünüzde, boynunuzu ılık su ile yıkayın.

Tüm bu maskeler, sizlere çok daha güzel bir cilt yapısı kazandıracak, boyun sarkmasına da engel olacaktır.
Kaynakça:
elmaelma.com/foto-haber/boyun-sarkmalarina-karsi-7-maske/27349/3

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku