Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Joe Jonas Kimdir?

0 235

Joe Jonas Kimdir?Şarkıcı Joe Jonas, Jonas Kardeşler grubunun bir üyesi olarak ünlendi ve Disney Channel orijinal filmlerinde ve konuk oyuncu olarak televizyonda görünmeye başladı.

Joe Jonas, 15 Ağustos 1989’da Casa Grande, Arizona’da dünyaya geldi ve New Jersey Wyckoff’da büyüdü. Kariyerine 12 yaşındayken Baz Luhrmann’ın Broadway’de La Bohème yapımcılığına atandı . Jonas daha sonra iki kardeşiyle bir kayıt sözleşmesi imzaladı ve hit erkek grubu Jonas Brothers’ı kurdu. Kardeşler Disney Company ile çalışırken büyük başarılar yakaladılar.

Joe Jonas, eski bir işaret dili öğretmeni olan Denise ve eski bir Hıristiyan bakanı ve müzisyeni Paul Kevin Sr tarafından 15 Ağustos 1989’da Arizona, Casa Grande’de Joseph Adam Jonas olarak doğdu. Jonas Wyckoff, New Jersey’de büyümüş ve dört kardeşin ikincisidir. Müzik, Jonas’ın ailesinin ve yetiştiriciliğinin büyük bir parçasıydı. Kardeşi Nick, Columbia Records’la küçük bir çocuk olarak bir kayıt sözleşmesi imzaladı.

Jonas, kardeşinin müzisyen olarak ne kadar eğlendiğini fark etti ve 12 yaşındayken Bac Luhrmann’ın Broadway prodüksiyonunda Giacomo Puccini’nin La Bohème operasında rol aldı. Yakında Nick ve ağabeyi Kevin ile büyük başarıya kavuşmaya başladı. Kardeşlerin çabaları Columbia Records tarafından fark edildi ve daha sonra Joe ve Kevin Nick’in sözleşmesine dahil edildi. Üç kardeş daha sonra erkek grubu Jonas Brothers’ı yarattı.

Jonas Brothers, Columbia ile bir albüm yayınladı, ancak zayıf rekor satışlarından dolayı daha sonra etiket tarafından düşürüldü. 2007 yılının başında Disney Hollywood Records üçlü ele geçirdi ve yaz sonunda, şarkıları Radio Disney’in her yerinde duyuldu ve videoları Disney Channel’da görülebilir.

Çocukların Disneyle olan başarısı, Miley Cyrus’un Disney şovu Hannah Montana’ya konuk olark gösterdiklerinde tırmanmaya devam etti ve bugüne kadar yapılan en yüksek oyu aldı. Ardından Cyrus’un 2007’de düzenlenecek olan “Her İki Dünyadan En İyisi” turnesine çıkmaları istendi.

Aynı yıl yayınlanan Jonas Brothers’ın kendi başlığı altındaki albümü, Billboard listelerinde ilk 5’e girdi ve çift platinle çıktı. Albümün single’ı “SOS” iTunes’da 1 numaraya yükseldi.

Joe Jonas Kimdir?Onların takip albümü “Biraz daha uzun” ilk önce bir endüstri daldı. Jonas ve kardeşleri , bir anda aynı anda Billboard Top 10’da üç albüme (ilk iki ve Camp Rock , Disney orijinal film müziği) sahip ilk hareket oldu . Grup, Hollywood Records, Lines, Vines ve Trying Times ile üçüncü albümlerini 2009’da piyasaya sürdü .

Jonas kariyerini daha da ekrana taşıdı; Disney Channel orijinal filmlerinde, Hot in Cleveland’da Betty White ile oynadığı ve animasyonlu gerçeklik dizisi Total Drama’ya sesini ödüllendirerek ortaya çıktı .

Ekim 2013’te Jonas Brothers, sonbahar turunun iptal edildiğini ilan edildiğini duyurdu. Grup ayın ilerleyen saatlerinde bir kez daha bir açıklama yapmıştı; bu kez hayranlara karşı daha yıkıcı: kardeşler müzikal yollarla ayrılmaya karar verdiler.

Ayrıldıktan sonra, Jonas diğer yaratıcı projeler üzerinde çalışmaya başladı. Arkadaşları ve diğer müzisyenleri, gitarist JinJoo Lee, davulcu Jack Lawless ve basçı Cole Whittle ile yeni bir grup kurdu. DNCE, 2015’te ilk single’ı “Cake by the Ocean” ı piyasaya sundu.

Ocak 2018’de, eski Jonas destekleyen müzisyen Ryan Liestman, kardeşleri ve “Aile birleşimi” başlığını içeren Instagram üzerine bir fotoğraf yayınladı. Post, bu söylenti için derhal bir teyit olmasa da bir araya geldiğini dile getirdi.

Kaynakça:
http://yagmuralbayrak.blogcu.com/joe-jonas-kimdir/6660030
http://www.kisabiyografi.com/2017/08/joe-jonas-kimdir.html

Yazar:Hatice Öztürk

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.