Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Nick Jonas Kimdir?

0 444

Nick Jonas Kimdir?Şarkıcı Nick Jonas, Jonas Kardeşler grubunun bir üyesi olarak ünlendi. Ayrıca Broadway’de çalışmış ve bu tür televizyon programlarında ‘Smash’ olarak yer aldı.
Nick Jonas kim?
Nick Jonas, Dallas, Texas, 1992’de dünyaya geldi. Genç bir çocukken tiyatro kariyerine başladı ve gençken bir kayıt sözleşmesi teklif edildi. Jonas, Jonas Brothers grubunu iki kardeşiyle birlikte kurdu ve Disney Company ile çalışırken büyük başarı elde etti. Grubun ötesinde, Jonas yalnız bir sanatçı olarak şöhret kazanmış ve oyunculuk kariyerini TV ve filmlere yaymıştır.

Erken dönem
Şarkıcı ve oyuncu Nick Jonas, 16 Eylül 1992’de Teksas, Dallas’ta dünyaya geldi. New Jersey Wyckoff’da büyümüş ve gelecekteki grup arkadaşları Kevin ve Joe Jonas’ın küçük kardeşi. Üç çocuğun birlikte büyüdüğü bir müzik çalıyordu, ancak ilk önce keşfedilen annesinin kuaför salonunda şarkı söyleyen Nick’ti.

Jonas, 7 yaşındayken şarkı kariyerine Broadway’de başladı ve Madison Square Garden Production of Christmas Carol’da Frank Langella’nın karşısındaki Tiny Tim olarak gösterildi . Broadway kariyerine Les Miserables ve Güzellik ve Canavar’da alternatif replikler olarak rolleri devam etti.

Broadway’de çalışırken Jonas, Columbia Records tarafından keşfedilen babasıyla bir Noel şarkısı yazdı (2004). Müzikal eğimli kardeşler, Kevin ve Joe solo sanatçı olarak etiketle imzalanan üç kardeşin bandı, Jonas Brothers oluşumuna yol açtı onunla birkaç şarkı yazdı.

Nick Jonas Kimdir?Ticari Başarı: Jonas Brothers

Jonas ve kardeşleri Columbia ile bir albüm yayımladı ancak daha sonra etiketle bırakıldı. 2007 yılının başında Disney’in Hollywood Record üçlüsünü aldı ve yaz sonunda şarkıları Radio Disney’in dört bir yanından duyuldu ve videoları Disney Channel’da gösterildi.

Jonas Brothers’ın kendi başlığını taşıyan albümü 2007’de piyasaya çıktı, Billboard listelerinde ilk 5’e girdi ve çift platinle çıktı. Albümün single’ı “SOS” iTunes’da 1 numaraya yükseldi.

Onların takip albümü A Little Bit Longer bir endüstri dalında ilk sıralarda yer aldı: Jonas ve kardeşleri, üç albüme (eski ikisi Camp Rock the Disney orijinal film müziği) sahip olan ilk sanatçılar oldu – bir kerede Billboard Top 10’da. Grup, Hollywood Records’la üçüncü albümü, dördüncü stüdyo albümü ise 2009’da ” Çizgiler, Asmalar ve Deneme Süreleri ” başlıklı albümlerini yayınladı .

Nick Jonas’ın kariyeri kardeşleriyle olan kimliğinin ötesine geçti ve 2010 yılında yan projesi The Administration ile yaptığı ilk solo turnesine çıktığını gösterdi.

Jonas tiyatroya olan sevgisini hiç kaybetmedi ve Daniel Radcliffe ve Darren Criss’in yerine geçerek 2012’de Broadway’e döndü.

Bir kayıt kariyerini dengelerken çok sayıda müzikalde performans sergilerken, Jonas da bir televizyon oyuncusu olarak çalıştı. Disney Channel’ın TV filmleri Camp Rock (2008) ve Camp Rock 2 (2010) da Demi Lovato ile oynayarak başladı. Jonas, daha sonra kısa ömürlü Matthew Perry komedisi Bay Sunshine (2011), ABC’nin Son Günü Daimi (2011) ve Broadway drama Smash (2012) ‘de konuk oyuncu olarak yer aldı .

Ekim 2013’ün sonlarında Jonas Brothers, ayrıldıklarını duyurarak dinlenmeye ihtiyacı olduğunu duyurdu. Bu, pop grubunun son turunu iptal etmesinden ve son Instagram yayınından üç ay sonra oldu.

Nick Jonas Kimdir?Ocak 2018’de Jonas Brothers aniden Instagram hesabını yeniden etkinleştirdi. Harekete, eski destekleyen müzisyen Ryan Liestman’ın Instagram sayfasına gönderilen ve kardeşler ve “Aile birleşimi” başlığı içeren bir fotoğraf eşlik ediyordu.
Jonas’a çocukken diyabet tanısı kondu ve kardeşlerinin yardımıyla “Çocuklar İçin Değişim Derneği” ni geliştirdi. Vakıf, diyabet ve diğer çocukluk hastalıkları için para toplama ve farkındalık yaratma amacına yönelik beş farklı hayır kurumuna ve çalışmasına ortak oluyor.

Kaynakça:
http://www.bilgi-deryasi.com/eglence/nick-jonas-kimdir-hayati-nick-jonas-hakkinda-bilgi.html
http://www.sozkimin.com/a/1593-nick-jonas-kimdir-sozleri-ve-hayati.html
http://www.kisabiyografi.com/2017/07/nick-jonas-kimdir.html

Yazar:Hatice Öztürk

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.