Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Karbonat, Bal, Zeytinyağı ve Limon ile Saç Rengini Açma

0 266

Saçların doğal yoldan renginin açılması bayanların önemsediği konulardan biridir. Özellikle saç yapısına zarar vermeden ve saç yapısının dengesini bozmadan rengin açılması kadınlar tarafından merak edilen konulardandır. Aşağıdaki yöntemler kadınların bu meraklarını giderecektir. Böylece kadınlar, daha sağlıklı yöntemlerle saç renklerini açabileceklerdir.

Karbonat Kullanarak Saç Rengini Açma

Oldukça etkili bir yöntem olarak bilinen karbonatla saç rengi açmak için bir çay kaşığı karbonata ihtiyaç vardır. Duşta saçları ıslattıktan hemen Karbonat, Bal, Zeytinyağı ve Limon ile Saç Rengini Açmasonra karbonat saçlara eşit bir şekilde yayılarak on dakika boyunca bekletilmeli ve daha sonra ılık su yardımı ile saç durulanmalıdır. Etkili sonuç alabilmek için ay içinde bir kez daha bu uygulamayı yapmakta fayda vardır.

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengini Açma

Düzenli kullanımla birlikte saçların renginin doğal yoldan açılmasına yardımcı olurken, saçlarda özlenen sağlığın geri gelmesini sağlar. Bu yöntemin uygulanması ise bal ve zeytinyağından bir karışım yapılarak buna saçlara eşit miktarda yedirilerek yapılır. Bu karışım saçlarda bir müddet bekletildikten sonra saçlar, bol su yardımıyla durulanması başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Limon ile Saç Rengini Açma

Doğal yoldan saç rengini açmak için kullanılan diğer mucizevi yöntemlerden biride limondur. Bu konuda ihtiyaç duyulacak tek şey ise biraz limondur. Limonu saça uygulayarak bir müddet güneşte bekledikten sonra gözle görülür sonuçlar alınabilir.

Yazar: Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku