Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kas Yaparak Kilo Nasıl Alınır?

0 1.938

Birçok insan çok fazla kilolarından şikayetçi olur ve zayıflamak uğruna elinden gelen her şeyi yapmak ister. Fakat bir de bunun tam tersini düşünelim. Çok zayıf ve vücudunuz çok cansız durmaktadır.Hem kilo almak hem de vücudunuzun şekilli durmasını istiyorsunuz. Bunun için kas yaparak aynı zamanda kilo alabilirsiniz. Bu nasıl olur diyorsanız size anlatacağımız önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Bakalım kas yaparak kilo nasıl alınır birde bunları öğrenelim.Kilo aldırmaktan kastımız tabi ki de tatlı, ekmek, abur cubur gibi ürünler yiyip yağ depolamak değildir. Burada anlatacağımız vücudumuzun yağ değil kas kütlesini arttırmak olacaktır. Bu size daha fit ve daha sağlıklı bir görüntü verecektir. Ayrıca daha büyük ağırlıklar kaldırabilir, daha iri görünebilirsiniz. Bunu yapabilmenin bir kaç önemli noktası var. Bunlar 2 aşamalıdır. 1. aşama antrenman yapmak, 2.aşama ise beslenmedir.

8667_indir_(1)Öncelikle beslenmeden bahsedelim. Kas kütlenizi arttırmak istiyorsanız ağır kilolar ile çalışmalısınız ve ağır kilolar ile çalışmanız için de kaslarınızı kaliteli besinler ile beslemelisiniz. Bunu yapmadığınız sürece sahip olduğunuz kas kütlesi ile kaldırabileceğiniz ağırlık hep az ve aşağı seviyededir. Bunu rakamlarla belirtemeyiz (3 kg, 5 kg gibi). Çünkü bu kişiden kişiye yapıdan yapıya, kişinin egzersiz geçmişine göre değişir. Eğer yeterince yemezsek; vücudumuzun zaten kaldırabileceği ağırlıklar bellidir. Bu ağırlıkları arttırıp kendimizi geliştiremeyiz. Onun için kilo almanın ilk ve en mantıklı aşaması daha fazla yemek olacaktır. Şu tarz soruları hep duyuyoruz. ”Ben çok fazla yediğimi düşünüyorum arkadaşımdan daha fazla yediğim halde evdeki herkesten daha fazla kilo almam gerekirken ama bir türlü kilo alamıyorum.). Bunun çok basit bir cevabı var. Daha fazla yemelisiniz. Eğer 1 tabak yiyorsanız 2 tabak yiyeceksiniz. Yediğiniz porsiyonları büyütün ve daha sık yiyin. Bun tamamen sizin elinizdedir. Daha fazla yemediğiniz sürece şuanda sahip olduğunuz enerjinin üstüne çıkamıyorsunuz ve kilo alamıyorsunuz. Sahip olduğunuz enerji zaten sizin kaslarınızı ve kemiklerinizi taşıyan ihtiyacınız olan ve sizi hayatta tutan enerji. Ancak bu enerjinin üstüne çıkarak kilo alabilirsiniz. Bunu da beslenme programı hazırlayarak yapamayız. Size 250 gr et değil 300 gr et yiyin diyemeyiz. Çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi herkesin vücudu farklı çalışır. Bunu kendiniz bulmalısınız. Kendi vücudunuzu tanımalısınız. Yıllardan beridir bir beslenme alışkanlığınız var. Bu alışkanlığın üstüne çıkmalısınız. Bunu yapmak için de 1 gün boyunca yediklerinizi bir yere not alın. Ondan sonra bu yazdığınız sayıların üstüne çıkmaya çalışın. Daha fazla yiyin. Aldığınız kalori ihtiyacınız olan kalorinin her zaman üstünde olsun. Bunları yaparken de ağırlık çalışıyor olmanız şart. Yani ağırlık çalışmazsanız aldığınız kilolar yüksek yoğunlukta yağdan olacaktır. Yani kaslarınız da gelişir fakat daha fazla yağlanırsınız. Antrenman yaparken de size temel ve bütün vücudunuzu çalıştıran hareketleri tavsiye ederiz. (Squat, Deadlift, Bench Press )

Kaynakça:
boykilo.org

Yazar:Suna Korkmaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku