Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Evinizdeki Karıncalara Kesin Çözüm

0 307

Çok basit bir yöntemle evlerinizdeki karıncalardan kurtulmanız mümkündür. İlaçlar sadece geçici bir yöntemdir ve bu yöntemle sadece karıncaları öldürmüş olursunuz ama ertesi gün hatta 3-4 saat sonra yeniden gelecek olan karıncaların önüne geçmiş olmazsınız. Unutmayın ki karıncaları öldürerek bitiremezsiniz ve onlar yeniden ve yeniden gelmeye devam ederler. Aşağıda bunun çok basit bir yöntemini bulabilirsiniz.

Kesinlikle açıkta yiyecek bulundurmamaya dikkat edin Bu ilk almanız gereken tedbir olmalıdır. Karıncalar çok iyi koku alırlar ve damlamış bir reçel ya da bal veya bir köşede kırıntı olarak duran ekmek ya da şeker tanesi karıncaların istilası için yeterli sebeptir. Bu tedbirleri alarak işe başlamanız gerekmektedir.

Nane Karıncaları Uzaklaştırmada Nasıl Etkili Oluyor?

Evinizdeki Karıncalara Kesin Çözüm

Nane kokusu bizler için ne kadar hoş ve ferahlatıcı bir koku olsa da karıncaların nefret ettiği ve kesinlikle uzak durduğu bir kokudur. Nane kokusu sayesinde bu küçük canavarlardan kurtulmanız için yapmanız gereken çok basittir.

Öncelikle bir demet taze naneyi havanda ezin. Ya da rondodan geçirerek bu işlemi yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu bulamacı bir tülbent ya da 3-4 kat kâğıt havluya koyun ve topak haline getirin. Daha sonra elinizle sıkarak suyunu çıkarın ve elinizdeki bu topacı karıncaların geldiği ve muhtemel gelebilecek delik ve aralıklara sürün.

8662_karinca1Karıncalar çok kısa sürede kaçışacak ve geldikleri delikleri kokunun etkisi geçene kadar kullanmayacaklardır. Sürdüğünüz bölgelerdeki nane kokusu 2-3 gün kadar devam edecek ve etkisini gösterecektir. Elbette bu koku sonsuz değildir ve aynı işlemi tekrarlamazsanız karıncalar gelmeye devam edecektir. Sabırla her 2-3 günde bir aynı işlemi on ya da on beş gün kadar devam ettirin. Karıncalar her yola çıktıklarında ve bu koku ile karşılaştıklarında geri döneceklerdir ve siz bu uygulamayı on gün kadar devam ettirdiğinizde bir daha artık o yolu kullanmayacaklardır. Bir süre sonra da artık güzergâhlarını değiştirecek ve başka çıkış yolları arayacaklardır. Siz muhtemel bütün çıkış noktalarına nane kokusunu uyguladığınız için o noktalardan da çıkamayacaklarını anlayacaklarından kesin ve kati olarak evinizi terk edeceklerdir. Siz de böylece hem bu küçük canlıları öldürmemiş olacak ve hiçbir ilaç yöntemi kullanmadan kesin bir şekilde karıncaları evinizden uzak tutmuş olacaksınız.

Nane kokusu sadece karıncaların değil buna benzer bazı böceklerin de sevmediği bir kokudur. Onlar için de aynı yöntemi uygulayabilir ve bu böceklerden de kurtulabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi sadece on ya da on beş günlük bir uygulama ile bu sorununuzu kökten çözmüş olacaksınız.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.