Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kloş Etek Kombinleri Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

0 303

Kadınların moda sektöründen beklentileri yıllara, zamana, sektörün sunduklarına ve bu sunulanlar içerisinde dönemin jenerasyonuna hitap etmesine bağlıdır ve beklentiler her geçen gün artmaktadır. Bu durumun sunduğu en önemli şeyler ise, modanın çok sık değişmesine, bir zamanlar çok sevilen ve tercih edilen parçaların bir dönem sonra demode sayılmasına neden olabilmesidir.

Ancak, zaman içerisinde beklentiler arttığın moda değişime uğrasa da, yıllar geçtikçe bu sektörün sunduğu ürün yelpazesi de değişimlerden nasibini almış ve genişletmiştir. Her geçen yıl moda sözlüğüne yeni kavramlar eklenmiş ve bu kavramlara karşılık yeni tarzlar oluşturulmuştur. Dolayısıyla da moda kendini yeniliklerin içerisinde yoğuran bir bütün olmuştur.

KKloş Etek Kombinleri Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?imi kadınlar modayı yakından takip ederler. Her sezon gardırobunu yenilemeyi daha uygun bulan ve daha çok seven kadınların yanı sıra, bazı kadınlar kıyafet seçimlerinde zamansız ve kullanışlı parçaları tercih ederler. Herkesin ekonomik durumuna göre de bu durum bir nebze değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak, ortalama gelire sahip ve zamansız parçalar kullanmayı sevenlerin cüzdanları kuşkusuz ki daha az zarar görecektir. Bunun yanında da, zamandan büyük ölçüde tasarruf edebilmek, zamansız parçalar seçmenin ve hangi dönem olursa olsun küçük değişiklikler ve hızlı kombinler yaratabilmenin kolaylığı sayesinde mümkündür.

Bu zamansız parçalardan bir tanesi de kloş eteklerdir. Kloş etekler ilk kez 1950’lerde moda olmuş ve zamansız parçalar arasına girmiştir. Mağazalarda çok çeşitli tarzlarda kloş etekler bulunmak, her yaşa ve her tarza göre, farklı modellerde kloş etekler vitrinleri süslemektedir. Alınması çok cazip olan bu parçalar, kadınların dolaplarının demirbaş parçası haline gelmiştir. Midi, mini, düz renkli, desenli, önden düğmeli ve farklı çeşitlerde kumaştan üretilmiş kloş eteklerle sade ve şık kombinler üretmek ise son derece kolay olmaktadır.

Kloş etekle kusursuz kombinler için birkaç püf noktasına dikkat edilmelidir:

1) Bacak boyu kısa olan kadınlar, yüksek bel ve diz üstünde etekler; baseni geniş kadınlar, yüksek bel ve diz altında etekler tercih etmelidir.
2) Bronz tene pastel tonda kloş etekler daha çok yakışmaktadır.
3) Beyaz tenliler canlı renklere ve desenlere sahip eteklerle etkili kombinler yaratabilirler.

Acil durumlarda, alış veriş yapmaya fırsat bulunamadığında, az sayıda parçayla şık olmayı hedefleyen kadınların imdadına kloş etekler yetişebilir. Ya da işten çıktıktan sonra eve uğramaya vakti olmayan iş kadınları sadece bir ayakkabı değişikliği ile bu günün her anı farklı bir kombin ile faklı bir havaya bürünen kloş etekler sayesinde hızlıca akşama hazır hale gelebilirler.

Kloş etekle yapılan kombinler biraz daha sevimli ve rahattır. Rahatına düşkün kadınlara günün her saati için hitap edebilir. Bunun yanında aksesuarlarla desteklenmiş, salaş bluzlarla kombin yapılmış ve bilekten kemeri olan ayakkabılarla tamamlanmış kılıklar oldukça şık ve zarif görünecektir.

Böyle aynı anda farklı tarzlara ve farklı yaşlara hitap edebilen parçalar her zaman tercih edilmelidir. Çünkü günün karmaşası içinde sizi “Ne giyeceğim?” derdinden kurtaracak ve daha önemli konulara yoğunlaşabilmeniz için kolaylık sağlayacaktır.

Kaynakça:
kadinlive.com/midi-etek-kombinleri-nasil-yapilir/

Yazar:Gökçe Cömert

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.