Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kollarda Titreme Neden Olur?

0 161

GKollarda Titreme Neden Olur?ünümüzde bazı insanlarda istem dışı kol titremeleri yaşanabiliyor. Bu tür yaşanan titremeler kaslarda ki seğirmelerdir diyebiliriz. Kolun titreme nedenleri pek çok nedene bağlı olarak gelişebilir. Sadece kol bölgesinde olmayıp vücudun diğer bölgelerinde de titremeler yaşanabilir. İstemsiz kas kasılmaları sonucunda kolunuz titremeye başlar. Bunun altında yatan birçok sorun olduğunu unutmadan ilk iş olarak doktor yoluna başvurmanız gerektiğini de söylemek isteriz. Genelde bu tür titremelerin altında yatan en belirgin sebeplerinden birisinin ise yoğun duygu ve ruhsal gerginlikten kaynaklı olduğunu söylememiz mümkündür. Kimi zaman kola çok fazla yük bindirmeniz kaslarınızı zorlamanıza ve kasılmasına sebebiyet verebilir. Böyle durumda da kolun titremesi kaçınılmaz olur. Kol titremesi ile birlikte kendini gösteren bazı hastalıkların bulunduğunun altını çizmek isteriz. Bunlar, Hipertiroidizm, sinir krizi hastalıkları, hormonal sorunların yanı sıra beyin hastalıkları diyebiliriz. Eğer ki kol titremesi ne yapılıp edilse de bir türlü geçmiyorsa tüm bunların sebepleri mutlak surette araştırılması gerekiyor. Zehirlenme durumu olduğu vakitte kol titremeleri çok fazla görülen sağlık sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kol Titremelerinin Ana Sebepleri

Sıvı Kaybının Yaşanma Hali: Sıvı kaybının çok fazla olduğu anlarda vücutta ki titremelerde doğal olarak artış görülür. Titreme sadece kolu kapsamayarak tüm vücutta görülmeye başlanır. Vücudun fazlaca sıvı kaybetmesi, tüm vücutta titremelerin meydana gelmesine neden olur.

Yoğun Egzersiz Hali: Yoğun bir egzersiz programını uygulamanız kasların kasılmalarına neden olur. Egzersiz yapan kişilerde ki kas zayıflığına bağlı olarak kol titremeleri meydana gelir. Bu yüzden egzersiz yapan vatandaşlarımızın da egzersiz yaparken kollarına aşırı yük bindirecek hareketler yapmamaları gerekir. Aksi takdirde kol titremleri çok fazla olmaya başlayacaktır.

Hareketsizlik Olmak: Hareketsiz olan kişilerde de ne yazık ki kol titremeleri çok fazla görülmektedir. Vücudun çok fazla çalışmaması doğal olarak kasların formdan düşmesine neden olacak bir durumdur. Kol titremelerine bağlı olarak bir takım uyulma sorunları da buna bağlı olarak ortaya çıkmaya başlar. Saymış olduğumuz tüm bu nedenlerin haricinde kişilerde ki meydana gelen kol titremelerin farklı bir takım nedenleri vardır. Bunların başında ise vücutta ki mineral eksikliği diyebilmemiz mümkündür. Mineral bakımından kişinin yetersiz beslenmesi durumunda ise kol titreme olayı çok fazla görülmeye başlanacaktır. Tüm bunların önüne geçilebilmesi adına kişinin mutlak surette daha fazla dikkatli olması gerekmektedir. Kol titremelerinin neden olduğunu araştırarak hızlı şekilde giderilmesini de sağlayabilirsiniz.

Yazar:Cansu Kutlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku