Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Burun Estetik Tedavisi Zararlı Mıdır?

0 252

Kimi insanların burunları doğuştan ve sonradan olmak üzere yapısı bozulabiliyor. Daha güzel burun hatlarına sahip olunabilmesi adına bu tür cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulabiliyor. Burunun mevcut görünümlerini iyileştirmek adına burun estetiği yapılmaktadır. Burun fonksiyonlarını en kısa süre içerisinde iyileştirmek adına ise burnun kıkırdak ve kemik yapısı şekillendirilerek yeniden güzel hale dönüştürmeye çalışılmaktadır. Genelde burnun iç kısmı aşırı şekilde sarkık olabiliyor. Bu durum doğal olarak görüntüyü kötü şekilde ortaya çıkartıyor. Orantısız burun sahip kişilerin burnu yeni baştan şekillendirilerek daha güzel burun görünümüne dönüştürülüyor. Çünkü yüzün daha güzel görünmesi adına burnun önemi çok fazladır. Bunun bilincinde olan pek çok vatandaşımızda ilk iş olarak bu yola başvurmayı uygun görüyor.

Burun Estetiği Nasıl Uygulanıyor?

Burun Estetik Tedavisi Zararlı Mıdır?Burun estetik lafını duyan her vatandaşımızı korku kaplıyor diyebiliriz. Fakat artık tıp alanında tedavi işlemleri daha da gelişmişlik düzeyde olduğundan dolayı kısa süre içerisinde ameliyatınızı olarak rutin yaşamınıza devam etmeniz kolay hale dönüşüyor. Burun estetiği sırasında operasyon 1 buçuk saat kadar sürmektedir. Günümüzde alçı ve benzeri uygulamalara gerek kalmadan burun estetiği yapılmaktadır. Cerrahi işlemler sırasında uzmanlar tarafınıza genel bir bilgilendirme yapmaktadır. Estetiğin başarısı ise ameliyat sonrasında doğal görünüm ile ölçülmektedir. Görünümün güzel olmasının yanı sıra burnun hava alması da ameliyatının başarılı olup olmadığını belirleyen en büyük etkenlerin başında yer alıyor. Burunların genetik yapısından memnun olmayan kişiler artık ilk olarak estetik yoluna başvurmayı daha uygun görüyor. Burun şekil yapınızın istediğiniz düzeyde olabilmesi adına ise mutlaka doğru hekimlere başvurmanız gerekiyor. Aksi takdirde daha büyük sorunların ortaya çıkması kaçınılmaz olabilecektir.
Son dönemde en çok sorulan sorulardan birisi de olan burun estetiği zararları var mıdır sorusu geliyor. Ameliyat olacak kişiler doğal olarak korku dolu anlar yaşayabiliyor. Kendilerini rahatlatmak adına ameliyat işlemlerinin herhangi bir zararı olup olmadığını araştırmaya başlıyor. Burun estetiğinden sonra ise çeşitli sağlık sorunlarının yaşanacağını düşünen hurafelerde ortada çok fazladır. Fakat burun estetiklerinde ciddi ağrı ve acılar söz konusu olmayacağından dolayı vatandaşların bu tür endişeler içerisine girmemesi gerekmektedir. Sadece burnun bakım sürecinden sonra bir takım zahmetler ortaya çıkabilir. Bunun minimum seviyesine bir an önce inebilmesi adına ise burun estetik ameliyatının hemen sonrasında ise tedavinin mutlak surette yapılması gerekiyor. Eğer burunda ciddi bir şekillendirme söz konusu olursa hafif ağrı yapabilir.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.