Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Minecraft Skin Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

0 1.012

Minecraft oyununda karakterin görünümünü değiştirebilmek için skinler Skindex veya Minecraftskins adreslerinden skinler indirilebilir. Minecraft skin değiştirme işlemi için sitede beğenilen skinlerin üzerine tıklanarak o skin’in indirme sayfasına gidilir. Bu ekranda sağ tarafta bulunan “Download to Computer” bağlantısı tıklanır.

minecraft-10-700x393Dosya indirilince Minecraft.net adresine girilerek sitenin sağ üstündeki “Log in” butonuna basılır. Butona basıldığında yapılması gereken şey, oyun için kullanılan e-posta adresi ile giriş yapmaktır. Hesaba girildikten sonra profil ekranındaki alt tarafta “Dosya seç” e tıklanarak indirilen skin dosyası seçilerek “Upload” butonuna basılmalıdır. Skin dosyası yüklendikten sonra ekranda yeşil yazılı bir görüntü belirir. Bu, dosyanın doğru bir şekilde oyuna aktarıldığına işaret etse de skin’in oyunda görünmesi biraz daha zaman alabilir. Dosya yüklendikten sonra oyun kaydedilerek kapatılır ve bir kaç dakika sonra tekrar açılır. Minecratf oyununa tekrar girildikten sonra F5 tuşuna basılır ve karakteri görüntülenilen skin bundan sonra kullanılabilir.

Minecraft skin değiştirme işlemi çok zor olmasa da doğru işlem sırası takip edilerek yapılmalıdır.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku