Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Modanın Başkenti Milano Nasıl Bir Yerdir ?

0 54

Modanın Başkenti Milano Nasıl Bir Yerdir ?Milano ya da İtalyanların da dediği gibi Milano, Avrupa ülkelerinden İtalya’da bulunan bir şehirdir. Şehir ülkenin en gözde yerleşim yerleri arasında sayılır. İtalya’nın kuzey hattında yer alan Lombardy bölgesinde bulunan Milano, bu bölgenin başkenti olma özelliğini de haizdir. Bir Avrupa Birliği üyesi olan İtalya’nın bu şehri, Birlik sınırları dahilinde yer alan en zengin 2’nci şehir olarak da dikkat çeker. İtalya’nın birçok şehri son derece tarihi ve de modern izleri birlikte taşır. Bu anlamda Milano, bu şehirler arasında modern kategoriye dahil olanlardandır. Tam bir moda ve marka ülkesi olan İtalya, bu şöhretine başkent olarak Milano’yu seçmiştir. Dünyaca ünlü bir şehir olan Milano, bunu sınırları dahilinde bulundurduğu küresel boyutta tanınan dünyaca ünlü markalara borçludur. Bu markalar da şöhretlerini kısmen de olsa bu şehir ile paylaşır. Çünkü markaların ağırlıklı olarak teşhir edildiği yer olması hasebiyle Milano son derece önemli bir destinasyondur. İtalya’nın en gözde yerleşim yerleri arasında sayılan Milano, son derece pahalı bir şehir olarak da karşımıza çıkar. Burada birçok ürün son derece yüksek fiyatlarla teşhir edilir ve de alıcısını bekler. Bu da şehre çok ayrı bir hava katar. İtalya sınırları dahilinde 5 büyük ve de dünya çapında imajı bulunan yerleşim yeri söz konusudur. Bunlar arasında en tanınmış olanı şüphesiz ülkeye de başkentlik eden Roma’dır.

Roma şehri sonrasında, İtalya’nın en büyük ve de en popüler şehri Milano olarak bilinir. Bu büyüklük her anlamda şehre sirayet etmiş vaziyettedir. Şehir, İtalyan sosyetesinden tutun da birçok yerli ve yabancı ünlü simaya da ev sahipliği yapmasıyla bilinir. Özellikle sanatla uğraşan birçok İtalyan Milano’dan ev almış ve de yılın belirli dönemlerini burada geçirmiş olmalarıyla bilinirler. Avrupa Birliği sınırları dahilinde yer alan 28 ülkedeki bütün şehirler arasında en zengin iki şehirden biri olma özelliğini haiz olan Milano, çok enteresan yerel yasalara da sahiptir. Örneğin bu şehrin sınırları dahilinde polis, size somurttuğunuz gerekçesi ile ceza kesebilmektedir. Bu dünya üzerinde eşine çok az rastlanılan bir durum olsa gerek. Ancak bunun da şüphesiz İtalyanlarca ya da daha doğru bir ifadeyle Milanolularca açıklaması bulunur. Şehir son derece moda ve de markalaşma ile yoğrulmuş olduğundan bu şehirde marka değeri her şeyin üstünde kabul edilir. Birinin somurtuyor olması şehrin marka değerine olumsuz etki edebileceğinden bahisle yasalarca yasaklanmış ve de belirli bir para cezasına bağlanmıştır.

Modanın Başkenti Milano Nasıl Bir Yerdir ?Milano, son derece popüler bir destinasyon olup, moda ile ilgilensin ya da ilgilenmesin birçok ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başarmaktadır. Şehir, İtalya şehirleri nazara alındığı vakit, başkent Roma sonrasında en çok nüfusa sahip yerleşim yeri olarak karşımıza çıkar. Bu anlamda şehir, 3,2 milyon kişiye ev sahipliği yapar. Bu son derece yüksek bir rakamdır. Şehrin merkezi olarak kabul edilen bölgede ise yaklaşık 1,4 milyon insan yerleşik olarak ikamet eder. Milano’ya İstanbul üzerinden ulaşmak son derece basit ve de kısadır. Yaklaşık olarak 2 saat 20dk gibi bir sürede İstanbul’dan Milano’ya uçak yolculuğu ile ulaşmanız mümkündür.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku