Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Modası Geçmiş 8 Stil

0 263

Modası Geçmiş 8 StilYıllar geçtikçe moda stilleri ve trendler hızlı bir şekilde değişim gösterebiliyor. Sadece birkaç yıl önce severek alınan kıyafetlerin bile modası çoktan geçmiş olabilir. Moda sürekli bir değişim içerisindedir. Belli stillere ve trendlere takılı kalmak çoğu zaman kişinin rüküş olarak adlandırılmasına sebep olabilir.

İşte Modası Geçmiş 8 Stil

Abartılı Estetik Görünüm

Parlak makyajlar, silikonlu göğüsler ve aşırı şişirilmiş dudaklar gibi zamanının çok rağbet gören stilleri artık geçmişte kalmış görünüyor. Son yıllarda doğallık ön plana çıkmış durumda.

Sürekli Topuklu Ayakkabı Giymek

Hayatımıza 2000′ lerin başında giren platform topukların modası çoktan geçmiş durumda. Platform topuk modasının geçmesinin ardından bayanların topuklu ayakkabı tercihi stilettolardan yanaydı. Ancak sürekli topuklu ayakkabı ile gezme modası geçti. Artık şık görünmek için spor ve düz ayakkabılar tercih ediliyor.

Uzun Tırnaklar

Bir dönem aşırı popüler olan uzun, abartılı ve taşlı tırnakların modası çoktan geçti. Bunların yerine french tırnaklar ve düz pastel tonları tercih ediliyor.

Taşlı Kıyafetler

Geçmiş yıllarda çantalarda, bluzlarda ve pantolonlarda taşlı süslemeler çokça görülmekteydi. Ancak artık aşırı taşlı kıyafetler rüküş olarak görülüyor. Bunun yerine metalik parçaların kullanımı ve sadelik, şık bir görünüm için tercih edilebiliyor.

Düşük Bel Pantolon

Bir dönem hemen hemen herkesin bir kere alıp denediği bu pantolonlar artık kullanışsız ve rüküş görülüyorlar. Düşük bel pantolonlar yerine yüksek bel olanlar daha şık kabul ediliyor.

Aynı Renk Çanta, Ayakkabı Kullanımı

Çanta ve ayakkabının aynı renkte olması oldukça modaydı. Ancak artık bu trend geçmişte kalmış durumda.

Kusursuz Saçlar

Düzleştirilmiş kusursuz saçların veya belirgin buklelerin modası geçti. Üzerinde uzun saatler uğraşılmış saçlar artık doğal kabul edilmiyor.

Dar Şişme Montlar

Zamanında çok tercih edilen şişme dar montlar rafa kalktı. Şişme montlar hala şık kabul edilebiliyor. Ancak bunun bir şartı var. Tercih edilen mont bol ve düz olmalı.

İşte geçmişte herkesin en az bir kez tercih ettiği ama günümüzde modası geçen stiller bunlardır. Eğer her zaman şık görünmek, rüküş olarak adlandırılmak istenmiyorsa, modadaki bu değişimler takip edilmelidir.

Yazar:Elif Çetİnel

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.