Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Özgür Pestimalci Kimdir?

0 355

Adana doğumlu olan Özgür Pestimalci, ilkokulu eğitimini tamamladıktan sonra Adana Anadolu Lisesi’ne başlamıştır. Ortaokulun ilk yılında gitar çalmaya başlayarak müzik hayatına yön vermiştir. Gitarla başladığı müzik hayatından sonra davul çalmaya ilgi duymuştur.

7950_516 yaşında davul çalmayı merak ederek lise grubunda davul çalmaya başlamıştır. Milliyet yarışmalarına girerek bir çok derece almıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’ a gelerek İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okumaya başlamıştır. Adana’ da yaşamını sürdürürken tanıştığı Bilge ile İstanbul’ da da karşılaşarak Direc- t grubunu kurdu. Grubu kurmadan önce İstanbul’ da Jail Breakers ve Cracker grupların da davul çaldı. Bu süre içerisinde Şahane Pazar adlı yarışma programında Deniz Tuzcuoğlu ile beraber görev aldılar. Ünlü davulcu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ nden mezun olmuştur. Bu süre içerisinde kurulan grup ile büyük ilgi toplamaya başlamıştır. Direc-t grubu davulcusu olan Özgür Pestimalci, bazı televizyon dizilerin de yan rol alarak dizilerde de oynamıştır.

2001 yılında katılmış olduğu Roxy Müzik Yarışması’nda birinci olmuştur. Ayrıca birçok grupta çalan ünlü Davulcu, 2003 yılında On- Air grubuyla anlaşarak albüm çıkarmışlardır. 2005 yılı Fanta Gençlik Festivali’nde on yedi şehirde konser vermiştir.

Grup olarak müziğe devam eden Özgür Pestimalci, Türkiye ve Kıbrıs’ ta gençlerin bulunduğu festivaller de çalmaktadırlar.

Albüm çalışmaları yapan Grup, 2004 yılında Rus Kozmonotları, 2005 yılında Olympos, 2007 yılında Have You Heart- 2, 2008 yılında Have You Heart- 3, 2011 yılında Son Ağaç isimlerinde beş albüm çıkarmışlardır.

Yurt dışında çeşitli barlarda sahne alan grup, yurt dışında bulunan festivallerde de yer almaktadır. Almanya, Rusya, Ukrayna ve ABD gibi ülkeler de sahne alarak başarılarını sürdürmektedirler.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku