Rüya Nedir? Neden Rüya Görürüz?

Kimi zaman uyandığınız an da sizleri tüm gün etkisine alır kimi zaman da az önce gördüklerim neydi diye düşünür durursunuz… Sizler için rüyalar konusunda biraz ilginç biraz da şaşırtıcı bilgiler sunmaya çalışacağım.

İnsan vücudu günün sonunda yorgun düşerek iç organların ve bünyenin tam anlamıyla zayıflaması sonucu halsizlik ve uyku ile birlikte yarı uyanık şekilde hayaller görür. Bunların tamamının düşüncelerinizle harmanlanması olayıdır rüyalarımız. Daha netbir şekide ifade edecek olursak gün içinde yaşadıklarınız ana merkeze ulaştığında uyku anında sizler bunu harmanlayarak hayal şeklinde görüyorsunuz. Yapılan araştırmalar görülen rüyaların birçoğunun unutulduğunu ve yalnızcabizleri üzen ya da çok etkileyen hayallerin hatırlandığını ortaya koymuştur.

Neden Rüya Görürüz?
Arkadaşlar,az önce de küçük bir kısımda belirttiğim gibi rüyalar aslındatamamen bizlere ait ve bizim oluşturduğumuz hayal ürünleri.

Gün içerisinde örneğin;büyük bir tartışma yaşadınız ya da sizi çok üzern bir olay oldurüyanızda bunu görüp ya da olayı kendi kafanızda şekillendirdiğinizşekilde yansıtmanız mümkün. Tabii ki direkt olarak size bağlıdır diyememancak bilinçaltınız ve yaşadığınız olaylar uyku anında da peşinizi bırakmayacaktır. Günde çok yorgun olmadığımız ve bitkin düşmediğimiz anlarda4 ila 7 rüya gördüğümüz yapılan araştırmalar arasında. Ancak bu rüyaların sadece bizi en çok etkileyen kısmını ve çok azını hatırlarız. İstisna durumlar elbette mevcut rüyasının tamamını hatırlamak abes bir durum değil…

Çoğu zaman şu durumla karşı karşıya kalmışsınızdır,ben bugünü bir yerden hatırlıyorum. Bazı araştırmalar önsezi doğrultusunda rüyaların varlığını kanıtlamış ve bu olay mutlaka sizin de başınıza gelmiştir. Gördüğünüz rüyaları hatırlamaz fakat gün içindeben bunu nerden hatırlıyorum demişsinizdir.

Rüyalarınızda kaygılanıp,sıkılabilir,sürekli birilerinden kaçıp koşamayabilirve buna benzer sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlar genellikle sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizde ve negatifolayların üzerinize daha çok yoğunlaşması nedeniyle gerçekleşir.

Yazar: Ali ERSOY

3 Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :