Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Rüya Nedir? Neden Rüya Görürüz?

1 251

Rüya Nedir? Neden Rüya Görürüz?Kimi zaman uyandığınız an da sizleri tüm gün etkisine alır kimi zaman da az önce gördüklerim neydi diye düşünür durursunuz… Sizler için rüyalar konusunda biraz ilginç biraz da şaşırtıcı bilgiler sunmaya çalışacağım.

İnsan vücudu günün sonunda yorgun düşerek iç organların ve bünyenin tam anlamıyla zayıflaması sonucu halsizlik ve uyku ile birlikte yarı uyanık şekilde hayaller görür. Bunların tamamının düşüncelerinizle harmanlanması olayıdır rüyalarımız. Daha net bir şekide ifade edecek olursak gün içinde yaşadıklarınız ana merkeze ulaştığında uyku anında sizler bunu harmanlayarak hayal şeklinde görüyorsunuz. Yapılan araştırmalar görülen rüyaların birçoğunun unutulduğunu ve yalnızca bizleri üzen ya da çok etkileyen hayallerin hatırlandığını ortaya koymuştur.

Rüya Nedir? Neden Rüya Görürüz?Neden Rüya Görürüz?
Arkadaşlar,az önce de küçük bir kısımda belirttiğim gibi rüyalar aslında tamamen bizlere ait ve bizim oluşturduğumuz hayal ürünleri.

Gün içerisinde örneğin; büyük bir tartışma yaşadınız ya da sizi çok üzern bir olay oldu rüyanızda bunu görüp ya da olayı kendi kafanızda şekillendirdiğiniz şekilde yansıtmanız mümkün. Tabii ki direkt olarak size bağlıdır diyemem ancak bilinçaltınız ve yaşadığınız olaylar uyku anında da peşinizi bırakmayacaktır. Günde çok yorgun olmadığımız ve bitkin düşmediğimiz anlarda 4 ila 7 rüya gördüğümüz yapılan araştırmalar arasında. Ancak bu rüyaların sadece bizi en çok etkileyen kısmını ve çok azını hatırlarız. İstisna durumlar elbette mevcut rüyasının tamamını hatırlamak abes bir durum değil…

Rüya Nedir? Neden Rüya Görürüz?Çoğu zaman şu durumla karşı karşıya kalmışsınızdır,ben bugünü bir yerden hatırlıyorum. Bazı araştırmalar önsezi doğrultusunda rüyaların varlığını kanıtlamış ve bu olay mutlaka sizin de başınıza gelmiştir. Gördüğünüz rüyaları hatırlamaz fakat gün içinde ben bunu nerden hatırlıyorum demişsinizdir.

Rüyalarınızda kaygılanıp,sıkılabilir,sürekli birilerinden kaçıp koşamayabilir ve buna benzer sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlar genellikle sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizde ve negatif olayların üzerinize daha çok yoğunlaşması nedeniyle gerçekleşir.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Fehmi Asna diyor

    Çok doğru bir tespit. İlave olarak şunu belirtmek isterim. Kişiler karakterleri bazında rüya görür. Yani, uykuda beyin tam randımanlı çalışmadığından ( kan dolaşımı zayıf oluğundan) çaresizce müdahalelerde bulunur, sonunda ya kaçar, ya da kavgaya girişir. Bazen de ruh hali dingindir, güzel olaylar yaşar. Bir de atmosferik değişik manyetik enerjilere maruz kalarak rüya görürler. Zira, akıl manyetik bazda çalışır, dışarıdan gelen enerjiler de etkiler, mesela yakınında cep telefonu varsa.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku