Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Şalgam Suyunun Faydaları Nelerdir?

0 79

Şalgam Suyunun Faydaları Nelerdir?Şalgam suyu mor havuçtan elde edilir. Bu mor havuç A vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu yüzden ilk başta gözlere çok faydalıdır. Tabi tek mor havuç yoktur içeriğinde. Aynı zamanda tuz, bulgur mayası, acı biber ve şalgam turpu içeriyor. Bu sayede iştahsızlık problemine de birebir. Vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Bağırsakların çalışmasında etkilidir. Bu sayede sindirimi kolaylaştırır ve zayıflamak isteyenlere önerilir. B vitamini de içermesi sebebiyle mideye ve karaciğere faydası vardır. Kalsiyum, potasyum yüksek miktarda bulunur ve afrodizyak etkisi vardır. İçinde hiç şeker bulunmuyor. Bunun sebebi içinde bulunan bulgur mayasıdır. Bulgur mayası şalgam suyunun içindeki tüm şekeri parçalar. Bu bakımdan şeker hastaları da tüketebilir. Kalori bakımından da çok düşük bir içecektir.

Hücreleri yenilemesi özelliğiyle de dikkat çekiyor. İdrar söktürme ve vücudu zinde tutma gibi artıları mevcuttur. İçindeki bol miktarda kalsiyum sayesinde metabolizma çalışma hızını arttırır. Bu özellik de şalgam suyunun zayıflatıcı etkisini bir kez daha kanıtlar. Ancak hamileler ve yüksek tansiyon hastası olanlar tüketirken dikkat etmelidir.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku