Selülit Tedavisi İçin Doğal Ve Cerrahi Yöntemler

Güzellik günümüzde oldukça önemli bir konudur. Özellikle de kadınlar için çok önemli bir konu olan güzellik için birçok uygulama yapılmaktadır. Kadınlar daha güzel görünebilmek için cilt bakımı, doğal yöntemler, ameliyatlar ya da güzellik sırları gibi birçok yöntemi uygulamaktadırlar. Bu cilt bakımı, doğal yöntemler ve güzellik sırları gibi uygulamaları, etkili ve işe yarar olmaları durumunda, çevreleriyle de paylaşırlar. Bu sayede de etrafta birçok çeşit çeşit güzellik sırları, zayıflama egzersizleri ve cilt bakımı kürleri ve maskeleri gibi konular konuşulmaktadır.

Fakat her insanın vücudu ve bünyesi farklı olduğundan bir kişide oldukça etkili olan ve çok iyi sonuçlar veren bir cilt bakımı maskesi, başka bir kişide yararlı olmayabilir. Ya da kimisinde işe yarayan güzellik sırları başkalarında işe yaramayabilir. Bunun sebebi hepimizin vücudunun birbirinden farklı olması ve metabolizmamızın farklı çalışıyor olmasıdır. Son zamanlarda kadınları canından bezdiren bir konu da selülit problemidir.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki selülit probleminin direkt olarak kiloyla bir ilgisi yoktur. Selülit sorunu zayıf kadınlarda da görülebilen bir sorundur. Selülit genetik, hormonal, kötü beslenme ve yaş gibi değişken faktörlere bağlıdır. Yani kimisinin selülitleri genetik nedenlere bağlıyken, kimisininki kötü beslenmeden ve yağ hücrelerinin belli bölgelerdeki birikiminden dolayı olabilir. Her neden olursa olsun, selülit kadınlar için oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Özellikle de yaz mevsiminin yaklaşmasıyla ve bikini sezonun da gelmesiyle birlikte kadınlar yaz mevsimine sıkı, fit ve güzel bir vücutla girmek istemektedirler. Fakat selülitler kadınların moralini bozarak, hayal ettikleri vücuda ulaşmada önlerinde çok büyük bir engel oluşturmaktadır. Peki, selülit nasıl tedavi edilir? Selülit tedavisi için güzellik sırları ve bir takım cilt tedavileri nelerdir?

Selülit tedavisi için uygulanabilecek doğal ve cerrahi yöntemler nelerdir?

Selülit Tedavisi İçin Uygulanabilecek Doğal Yöntemler

Cilt problemleri için hemen hemen her konuda öncelikle doğal cilt bakımı yöntemleri ve doğal güzellik sırları uygulamak her zaman daha iyi olacaktır. Bu tür problemlerde çareyi öncelikle doğal çözümlerde aramalıyız. Böylesi hem daha sağlıklı ve daha yararlıdır.

Elma Sirkesi

Selülit probleminden kurtulmak için de birçok doğal güzellik sırları mevcuttur. Bu doğal güzellik sırlarından en yaygın olanlarından biri elma sirkesidir. Bir bardak su ile iki yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Eğer tadını biraz daha güzelleştirmek istiyorsanız, su ve elma sirkesi karışımınıza çok az bir miktarda bal karıştırarak hoş bir tat verebilirsiniz. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu doğal karışım hem hazırlaması çok kolay ve düşük maliyetli hem de selülitler için oldukça etkili bir doğal çözümdür.

Kahve Peelingi

Selülit için uygulanabilecek doğal cilt bakımı uygulamalarından birisi de peeling uygulamasıdır. Selülit problemi için en faydalı cilt bakımı ve peelingi de kahve peelingidir. Yarım su bardağı kahve ile çeyrek su bardağı şekeri karıştırın. Selülit bulunan bölgeye peelinginizi uygulayın. Peelingi uygularken dairesel hareketlerle ve yavaş bir şekilde uygulamayı ihmal etmeyin. Masajınızı yaptıktan sonra bölgeyi ılık suyla temizleyebilirsiniz. Kahve ve şeker peelingi selülit için uygulanan en iyi güzellik sırları arasındadır.

Yosun Peelingi

Selülit için geliştirilen bir başka cilt bakımı da yosun peelingidir. 3 yemek kaşığı çekilmiş su yosununu, 60 ml zeytinyağını, bir damla esansiyel yağ ve 55 gram deniz tuzunu karıştırın. Bu peelingi bir cam kavanoza koyarak, her duştan önce selülit problemi bulunan bölgeye uygulayın. Ev yapımı ve doğal bir peeling olduğu için her gün uygulayabilirsiniz.

Fırçalama Yöntemi

Selülit için bir başka doğal çözüm ise selülitli bölgeyi fırçalamaktır. Son derece alışılmadık ve farklı olan bu yöntem aynı zamanda oldukça iyi sonuç vermektedir. Selülitli bölgeyi fırçalamak, fırçaladığınız bölgenin kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı bu bölgedeki selülitlerin azalmasını sağlar.

Doğal Yağ Karışımları

Yine selülit sorunu için bir başka doğal çözüm de susam yağı, biberiye yağı ve tatlı badem yağı karışımıdır. 5 yemek kaşığı susam yağı, 5 yemek kaşığı biberiye yağı ve 5 yemek kaşığı tatlı badem yağını karıştırın. Bu karışımı selülitiniz olan bölgeye dairesel ve yavaş hareketlerle sürün. Streç bir filmle, karışımı sürdüğünüz bölgeyi sıkı bir şekilde sarın ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Daha sonra streç filmi çıkarın ve duşa girin. Karışımı sürdüğünüz, yani selülit problemi olan bölgeyi lifle iyice ovalayın. Badem yağı susam yağı gibi adeta her derde deva olan yağların karışımından oluşmuş bu cilt bakımı uygulaması, selülitleriniz için en iyi doğal yöntemlerden birisi olabilir.

Bol Bol Su İçin

Selülit tedavisi için en doğal yöntem ise bol su içmektir. Günde en az 8 – 10 bardak su içmek yalnızca selülit sorunu için de değil, bütün cilt sorunlarınıza oldukça iyi gelecektir. Aynı zamanda vücudunuzun su ihtiyacını gidermek için karpuz ve kavun gibi içerisinde bol miktarda su bulunan meyveleri de tüketebilirsiniz. Bu yöntem hem uygulaması en kolay yöntemdir hem de her açıdan sağlığınız için oldukça yararlı bir yöntemdir. Su, selülitlerinizin en büyük düşmanıdır. Eğer gün içerisinde su içmeyi unutuyorsanız ve sadece çok susadığınızda su içmek aklınıza geliyorsa telefonunuza hatırlatıcı kurabilir ve bu sayede gün içerisinde bol bol su tüketebilirsiniz. Bol su içmek yalnızca selülit sorunu için değil, bütün cilt sorunları için önerilen, oldukça etkili bir çözümdür.

Selülit Tedavisi İçin Uygulanabilecek Cerrahi Yöntemler

Selülit tedavisi için uygulanabilecek bir takım güzellik sırları ve cilt bakımı peelingleri olduğu gibi aynı zamanda cerrahi bir takım uygulamalar da mevcuttur. Bazı insanların vücudu cilt bakımı maskeleri, doğal yöntemler ya da güzellik sırları gibi yöntemlere cevap vermeyebilir. Ya da fazla kiloları olanlar spor yaparak bile bazen bu kilolardan kurtulamayabilirler. İşte bu gibi durumlarda yağ birikimi ve selülit gibi problemler için liposuction uygulaması önerilir. Liposuction yağ birikimi olan bölgede diyet spor ve doğal yöntemlere cevap vermeyen insanlar için belli bölgelerdeki yağların alınması uygulamasıdır.

Eğer siz de çeşitli egzersizler, spor, diyet ve doğal yöntemlerle yağlarınızdan ve selülitlerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız liposuction tedavisi sayesinde bir seferde ve tek seansta selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Liposuction uygulaması uzman doktorlar tarafından, oldukça steril bir ortamda ve çok dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Liposuction uygulaması sayesinde en iyi çözümü alabilmeniz için doktorunuzun çok iyi bir şekilde araştırmalı ve güvenmediğiniz, yeterince içinize sinmeyen bir doktora kesinlikle ama kesinlikle liposuction tedavisi yaptırmamalısınız.

Yanlış yapılan liposuction tedavileri, sarkmalara ve çirkin görünümlere sebep olabilir. İşte bu yüzden liposuction tedavisinde doktor seçiminiz en önemli faktörlerden biridir. Liposuction tek seansta çözüm alınabilmesi nedeniyle son zamanlarda selülit ve yağ gibi problemlerden şikayetçi olan kadınların en sık tercih ettiği yöntemlerden biridir. Günümüzde birçok kadın diyet ve spor gibi yorucu ve zahmetli işlemlerle uğraşmak yerini liposuction tedavisini seçerek tek seansta selülit sorunlarından kurtulup, hayallerindeki fit ve sağlıklı vücuda daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Tek seferde çözüm vermesi en büyük avantajı olan liposuction tedavisinin de doktor seçimi oldukça önemli bir etken olduğundan dolayı, uzun süre araştırmalı ve doktor seçimi konusunda son derece dikkatli olunmalıdır.
Kaynakça:
belinceltme.com

Yazar:Alper Kumbaracı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :