Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Şurup Lekesini Çıkarmanın Yolları Nedir?

0 358

Ş7888_53urup gibi şekerli gıdaların lekelerinin temizlenmesi oldukça zor gibi görünse de lekeye hemen müdahale etmek lekeyi çıkartabilir. Sevdiğiniz kıyafetleriniz ya da herhangi bir eşyanızın üzerine gelen şurup lekelerini temizlemek için evinizde kullandığınız malzemeleri kullanabilirsiniz.

Şurup yapısı gereği şekerlidir. Şurubun lekesi ise hemen yayılır ve çok çabuk temizlenmesi gerekir. Herhangi bir eşyanızın üzerine gelen şuruba bulaşık deterjanı ile hazırladığınız solüsyonu sıkarak temizleme işlemi yapabilirsiniz. Bir miktar bulaşık deterjanını su ile sulandırıp lekenin üzerine sıkın. Birkaç dakika beklettikten sonra ıslak bez yardımı ile silme işlemi yapın. Kuruduktan sonra lekeden iz kalmayacaktır. Kıyafetlerinize bulaşan şurup lekeleri yayılma yapabilir bu yüzden leke oluştuğu anda deterjanı suda bekletip yıkamaya atmanız en doğrusu olacaktır. Bu sayede şurup lekesinden kurtulmuş olursunuz.

Özellikle şurup kullanan çocuklarda şurup lekesine daha sık rastlanır. Ayrıca pasta ve keklerde kullanılan şuruplarda aynı yapıda olduğundan bu şurup lekelerini aynı yöntem ile temizleyebilirsiniz. Islak bez ile sildiğiniz bölgeyi iyice kuruladıktan sonra lekenin temizlendiğine dikkat etmelisiniz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.