Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 158

Günümüzde pek çok insan sağlığının değerini beklenmedik bir hastalıkla karşılaştığında anlar. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için gerekli önlemleri almak en doğru tercih olacaktır. Hazırlıksız yakalandığınız durumlarda uygulanan tedavi yöntemleri bütçenizi zorlayabilir. İşte tamamlayıcı sağlık sigortası tam da bu noktada devreye giriyor. Özellikle enflasyon hızla artarken online sigorta yaptırma adeta hayat kurtarıcı oluyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

SGK ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında tedavi olabilmeniz için SGK’nın karşılamadığı farkı ödemeniz lazım. Aniden gelişen hastalıklarda ya da maddi durumunuzu derinden etkileyebilecek tedavi yöntemlerinde söz konusu farkı karşılamak zor olabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası böyle durumlarda farkı sizin için karşılar. Bu sayede tedavinizin en iyi şartlarda gerçekleşmesini sağlar. Sizler de yalnızca sağlığınıza odaklanarak en uygun tedavi yöntemini seçebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan Kimler Faydalanabilir?

Sağlık sigortası denildiğinde birçok kişinin aklına yüksek maliyetler içeren hizmetler gelir. Fakat tamamlayıcı sağlık sigortası için böyle bir durum söz konusu değildir. Bu sigortadan yararlanabilmek için SGK kapsamı altında olmanız lazım. Ayrıca 59 yaşını geçmemiş olmanız gerekiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasından yalnızca yetişkinler değil, bebekler de faydalanabiliyor. Bunun için bebeğinizin en az 15 aylık olması gerekiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları yaklaşık 900 TL ile 2000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında hem ayakta hem de yatarak tedavilerde özel hastane ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. Ciddi boyutlardaki sağlık sorunlarında bütçenizi sarsacak ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız. Tanı ve tedavi işlemlerinizi kolayca yaptırabilir, ambulans hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ek olarak çocuk sağlığı ve tüp bebek gibi konularda herhangi bir ücret ödemeden danışmanlık alabiliyorsunuz. Eğer şahsınıza ait bir iş yeri mevcutsa gelir vergisi indiriminden de faydalanabilirsiniz. Tüm bu avantajları göz önünde bulundurduğunuzda önemini çok daha iyi kavrayacaksınız. Unutmayınız ki sağlık asla şakaya gelmez.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘ndan bir sene içerisinde 10 vakaya kadar anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilirsiniz. Muayene, laboratuvar, görüntüleme, ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi gibi hizmetlerin tamamı ücretsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Yatarak gerçekleştirilen tedavilerde belirtilen teminatlar %100 oranında karşılanır. Cerrahi ve dahili yatışlar, standart tek kişilik özel oda, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, kroner anjiyografi, küçük müdahale giderleri, bir kişilik refakatçi ve yemek giderleri de tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamındadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası teklif usulüyle sunulmaktadır. Sigortadan yararlanmak isteyen kişinin yaşı, sağlık durumu ve yaşadığı şehir, poliçe fiyatını etkileyen başlıca faktörlerdendir.

E-sigortam.com bu alanda öne çıkan gözde markalardan biri olarak biliniyor. Firma, sigorta sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyime sahip. Güçlü altyapısı ile müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını online olarak karşılıyor. Burada sunulan sigorta teklifleri tamamen canlı sistemler üzerinden üretilmektedir. Şirket, Türkiye’nin dört bir yanından binlerce müşteriye en iyi fiyat ve en iyi teminatlarla kaliteli sigortacılık hizmeti sunmayı sürdürüyor. Ayrıca geniş iletişim alternatifleri ile dilediğiniz zaman yetkililere ulaşabiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.