Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Toplu Mailleri Gelen Kutusuna Düşürmenin Yolu

0 334

7920_51Kullanıcıların maillerine gelen e-posta mesajları, bilinmeyen birçok gönderici açısından Google’daki spam filtreleri uygulamasına tabidir. Google’ın bu filtreleri, spam olarak görünen mesajları otomatik olarak kişilerin Gmail hesabında bulunan spam klasörüne iletilir. Toplu mailler gelen kutusuna nasıl düşürülür konusunda kullanıcılar tarafından spam ayarı yardımıyla spam filtreleri şu yollarla özelleştirilebilir:

-Toplu gelen postalara daha güçlü bir filtreleme uygulamak amacıyla agresif spam filtrelemesi açılır.

-Google’daki spam filtresinden mailleri kurtarmak için onaylanan gönderen listesi oluşturulabilir. E-posta hesabına ya da alanına göre belirlenen gönderenler onaylanabilir. Ayrıca kuruluştaki tüm dahili iletiler de onaylanabilir.

-Diğer e-postalardaki güvenlik ayarlarıyla benzerlik gösterdiği gibi, spam ayarları herhangi bir kuruluş içindeki bütün kullanıcıları kapsamaktadır. Alt kuruluşlara ait kullanıcılar üst kuruluş için oluşturulan ayarlar ile kullanım sağlar.

Toplu mailler gelen kutusuna nasıl düşürülür diye düşünen kullanıcılar, gelişmiş olarak Gmail ayarlarını yaptıktan sonra, bu yapılandırma işleminin tek tek kullanıcı hesaplarına aktarılması bir saat sürebilir. Yönetici konsolundaki denetim günlüğü kullanılarak önceki değişiklikler izlenebilir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku