Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dropbox Dosya İndirme Sayılarını Takip Etmenin Yolu

0 56

Dropbox uzun zamandır kullanılan bir bulut depolama servisidir. Dropbox dosya indirme sayıları nasıl takip edilir sorusuna iki yanıt verilebilir. Birincisi kısa URL yöntemini kullanmak, ikincisi ise Dropbox’a özel eklentileri kullanarak bulmaktır.

Kısa URL yöntemi ile Dropbox dosya indirme sayıları takibi:

77_Dropbox-logo-Goo.gl ile Dropbox Dosya İndirme sayısı takibi: Goo.gl servisi, Google’ın kendine ait resmi adres kısaltma servisidir. İlk önce Dropbox hesabındaki bir dosyayı paylaşmak gerecek. Bunun için bilgisayarda bulunan Dropbox klasöründen paylaşılmak istenen dosyanın üzerine sağ tıklanır ve “Share Dropbox link” butonu tıklanır. Butona basıldığında dosyanın paylaşım linki bilgisayarın panosuna kopyalanır. Bundan sonra bu linke tıklanarak Goo.gl servisine girilir ve görünen ekrandaki boş kısma sağ tıklanarak “Yapıştır” seçeneğini işaretlenir. Artık “Shorten URL” butonu kullanılarak devam edilebilir.

URL kısaltıldıktan sonra aşağıda eklenmiş şekil görülür. Buradaki “SHORT URL” kısmındaki linke sağ tıklanır ve kopyalayarak daha sonra bu linkin paylaşmak istenilen kişilere gönderilirse artık Goo.gl aracılığıyla kaç tıklama alındığı görülebilir.

Dropbox dosya indirme sayıları konusunda kullanılan bu yöntem tam indirme sayılarını değil, paylaşılan linkteki tıklama sayısını gösterir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku