Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Ultraskin Nedir?

0 278

Ultraskin Nedir?Ultraskin, odaklı ultrasound sistemiyle çalışan ve estetik dünyasında çığır açan bir uygulamadır. Ameliyat yapılmadan ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki kollajen üretiminin harekete geçirilmesiyle ciltte toparlanma, sıkılaşma ve lifting etkisi sağlanır. Bu tedavi yönteminde cildin üst tabakalarına zarar gelmemektedir.

Kas, kemik, deri, kan damarları, sindirim sistemi ve tendonlarda bulunan kollajen, hücreler arasındaki boşlukları doldurarak cildimize esneklik kazandırır. Vücudumuzda en fazla bulunan protein çeşididir. Kollajen azalması cildimizde ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Ayrıca kollajen azalması durumunda derin bağ dokusu zayıflayarak elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar oluşmaya başlar. Ancak endişelenmenize gerek yok. Ultraskin tedavisi ile bu durumdan kurtulmanız mümkündür. Peki ultraskin ile tedavi uygulaması nasıl yapılır?

Ultraskin Nedir?Ultraskin, cildin 3-4,5 mm altına, odaklanmış ses dalgaları ile uygulanacak olan bölgede kollajen üretimini tetikleyen ısı kayıplarına neden olur. Taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan odaklanma, ultrason enerjisi ile kendi onarım sürecini oluşturur ve yeni kollajen üretimine başlar. Bu sayede güçlü bir sıkılaşma etkisiyle cilt germe işlemi gerçekleşir. Cilt germe süresi uygulamaya yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmektedir. Tek seanslık bir uygulamadır. Uygulamadan sonra ilk anda bile cildinizde hafif bir gerilme etkisi kendini hissettirmektedir. Her geçen gün daha iyi görünmeye başlayan cildiniz 3 ay sonunda tatmin edici sonuçlar verir. En erken 6 ay, en geç 1 yıl içerisinde tekrarlanması tavsiye edilir. Ciltte kollajen üretimini uyardığı için uzun süre kalıcı olmaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra kişiler günlük aktivitelerini devam ettirebilir.

Ultraskin yöntemi, yüz ovalinde kaybı olan kişilere, çene ve gıdı bölgesinde sarkmaları olanlara, kaş kaldırmak amacıyla, gözün etrafındaki kırışıklıkları azaltmak için ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak için dekolte bölgesine uygulanabilir.

Yazar:Dilara Yeten

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.