Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Uyumlu Giyinmenin Püf Noktaları

0 508

Kıyafet seçimi, kadınlar ya da erkekler için çok önemlidir. Bunun nedeni, kıyafetler bir tarz oluşturma açısından en önemli kişisel etkenlerden birisidir. İster kadınlar için elbiseler ile bütünlük sağlamak, ister etek veya pantolon ve üstler ile takım oluşturmak, ister erkekler için yine bu kombinleri meydana getirmek kişisel stilin ortaya koyulabilmesi ve uyumu giyinilebilmesi için çok önemlidir. Bu nedenle de bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için, uyumlu giyinmek adına bazı püf noktaları bulunmaktadır.

1) Sınırları Aşmayın:

Uyumlu Giyinmenin Püf Noktalarıİyi ve güzel giyinmek için uyumlu parçaları bir araya getirmek önemlidir. Ancak, her uyumlu parça, birbiri ile çok mükemmel olsa bile, fazla geldiğinde bu parçaları hep birlikte kullanmak doğru değildir. Örneğin, alt ile üst olarak kombinlediğiniz, birbiri ile de gayet uyumlu olan kıyafetleriniz olabilir. Bu uyumu, bir başka uyumlu parça ile taçlandırmaya çalıştığınızda ise, almak istediğiniz sonuçlara nazaran ortaya çok daha karmaşık ve göze hoş gelmeyen bir sıkıntı çıkabilir. Kısacası, eğer bir kıyafet kombininde kullanacağınız bir parça fazla gelmiş ise, uyumlu olması bir işe yaramayacaktır.

2) Kombinlerde Doğal Ton Kullanın:

Kıyafetleriniz ve aksesuarlarınız ile ilgili bir kombin yaptıysanız, bu kombinin genel anlamda doğal renk tonlarından oluşup oluşmadığına mutlaka bakın. Baştan aşağı, tamamen desenli veya karışık görünen kıyafetler gözü yorabilmektedir. Bu nedenle natürel tonları tercih etmeniz sizi daha güzel ve zarif gösterecektir.

3) Aksesuar Konusunda Dikkatli Olun:

Uyumlu Giyinmenin Püf NoktalarıKıyafetlerin ana parçaları genel olarak görselliği ortaya koymakta ve güzelliği meydana getirmektedir. Ancak, bütünlüğü sağlayacak olan detaylardır, yani bunlar da aksesuarlardan geçmektedir. Unutulmamalıdır ki, sizi dışarıya yansıtan en önemli parçalar, aksesuarlarınız içinden seçip kullandığınız parçalardır.

Aksesuar seçimlerinde abartılı tercihlerde bulunmamanız bu bakımdan oldukça önemlidir. Aynı zamanda, eğer stilinizi oluştururken çarpıcı bir görünüm ortaya koymak niyetinde iseniz, kıyafetleriniz ve genel görüntünüz ile bu aksesuarların uyumlu olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bedensel bütünlüğün üzerinde değil de elde taşınacak olan eşyaların seçiminde de sade tercihlerden şaşmamanız, sizi çok daha hoş bir görüntüye sahip yapacaktır. Yani takı, çanta ya da diğer tamamlayıcı parçalar, kıyafetiniz ile tam bir uyumluluk içinde olurken, bir yandan da mütevazi tavrınızı korumak son derece önemlidir.

4) İyi Giyinmek Konusunda Emek Verin:

Uyumlu giyinmek ne kadar kolay gibi görünse de, aslında emek gerektirmektedir. Sade ve tek renk kıyafetleri kombinlemek ve bir şekilde uyum sağlayabilmek kolaydır ve hemen hemen herkes bunu başarabilir. Ancak önemli olan, karışık ya da çok desenli kıyafet seçimlerinde dahi uyumu yakalayacak bir şekilde giyinmeyi başarmaktır. Bu anlamda iyi giyinmeyi başardığınızda uyumlu giyim aşamaları adına doğru adımlar atıyorsunuz demektir. Kombinlerinizde uyum, ne giyerseniz giyin, sizi çok daha hoş gösterecektir.
Kaynakça:
izafet.net/threads/dogru-giyinmenin-kurallari.334266

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.