Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

VRF Klimaların Özellikleri ve Kullanım Alanları

0 102
VRF Klimaların Özellikleri ve Kullanım Alanları

Klimalar gün geçtikçe hayatın her anında ve her alanında oldukça fazla ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız ürünlerin başında gelmektedir. Bazen bir iş yerinde, bazen evimizde, bazen de gün geçtikçe sayıları artan büyük plazalarda faydalandığımız birbirinden farklı ve değişik teknolojileri barındıran klimalara sahibiz. Klimalardan istediğimiz verimi maksimum şekilde almak isteriz ve aynı zamanda minimum düzeyde enerji sarf etmesini bekleriz. Marka olarak birçok alanda en öncü firma olarak karşımıza çıkan Mitsubishi klima, iklimlendirme sektörünün de en önde gelen temsilcilerinden birisidir. Bu alanda özellikle kendine has teknolojik dokunuşları içerisinde barındıran Mitsubishi VRF klima sistemleri ile minimum enerji sarfiyatıyla, maksimum verimi kullanıcılarına sunmaktadır. Marka iklimlendirme alanında teknolojik gelişmelerin son raddesine kadar ürünlerinde kullanmaya özen göstermektedir. Bu anlamda yılların ar-ge çalışmalarını meyvesini VRF teknolojisiyle vermiştir.

Mitsubishi Heavy VRF Nedir? Kısaca Tanıyalım;

“Mitsubishi Heavy VRF, 600’den fazla şirketten oluşan, çok çeşitli sektörlerde yer alan, ancak firmaların birbirleriyle hiçbir bağlantısı olmayan, bazı alanlarda birbirine rakip olan kurumsal bazlı bir kuruluştur.

Mitsubishi Heavy VRF, 130 yıllık bir geçmişe sahiptir. Toplam cirosu 30 Milyar Doları aşmaktadır.

Mitsubishi Heavy VRF sistemleri, Avrupa standartlarında en ciddi kuruluş olan Eurovent sertifikasına sahiptir. Bu sertifikasyon sayesinde VRF sistemlerinizin kapasitesi ve verimlilik seviyeleri resmi olarak belgelendirilmiştir.”

Kaynak: https://mitsubishivrv.com/

VRF Klimaların Özellikleri ve Kullanım Alanları

Mitsubishi VRF Klima Kullanım Alanları ve Avantajları

Özellikle yüksek hacimli binalarda klimalandırma işlemleri oldukça hassas bir konudur. Tüm alanları yeterli seviyede ısıtmak ve soğutmak, aynı zamanda bu fonksiyonları en verimli şekilde kontrol edebilmek çok önemlidir. Mitsubishi VRF klimalar, bu anlamda tüm beklentileri karşılamaktadır. Oda sayısı ya da metrekare miktarı ne olursa olsun, tüm binalarda ısıtma ve soğutma işlemlerini gerektiği gibi maksimum verimle yapabilmektedir. Bununla birlikte tüm bu işlemleri yaparken üflenen havanın azami derecede sağlıklı olmasını da temin etmektedir. Gelişmiş kontrol ve akış üniteleri sayesinde, iklimlendirme yapılmak istenen yerlerin tamamında, soğutma ve ısıtma işlemlerini istenilen düzeyde ve istenilen sürede yapabilmektedir. Bulunduğunuz ortamın havası günlük hayatta ve iş hayatında veriminizi doğrudan etkileyen bir etmendir. En önemlisi de sağlıklı bir hava kalitesini yakalamak VRF klima sistemleriyle artık çok daha kolay olacaktır.

Mitsubishi VRF Klima İle Tek Merkezden Kontrol

Mitsubishi VRF Klima sistemlerinin en önemli tercih sebeplerinden birisi de tüm bu teknolojinin tek merkezden kontrol edilebilmesidir. Bu özelliğinden dolayı klima sistemi, kullanıcılarına sunduğu kontrol mekanizmasıyla, tüm fonksiyonlarını tek elden çok basit ve efektif bir şekilde kumanda edebilmelerini sağlamaktadır. Özellikle büyük ölçekli binalarda, klimalandırma işlemlerinin tek merkezden kontrol edilememesi oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunlar hem mekanik hem de enerji israfı gibi istemeyeceğimiz sonuçlar doğurmaktadır. VRF Klima firmaları tüm bu sebepler ışığında teknolojilerini bu yönde geliştirerek daha kullanışlı ve randımanlı ürünler ortaya çıkarmaktadır. Mitsubishi VRF alanında, kendisini kanıtlamış her zaman ilerlemeyi ve gelişmeyi yol haritası olarak belirlemiştir. Bu teknolojiyi tercih ettiğiniz anda temin ettiğiniz ürüne harcadığınız maddi külfeti aldığınız verimle fazlasıyla karşılayabilirsiniz.

Mitsubishi VRF Klima Kullanım Ayrıntıları

Oldukça spesifik bir teknoloji olan bu klima sistemini kullanırken birçok detaya dikkat etmeniz gerekecektir. Kendisine has bir çalışma sistemi olan klima, güvenle kullanabileceğiniz ender ürünlerdendir. Klimalar elektrik ile çalışan makineler olmasından dolayı, zaman zaman arızalar verebilmektedir. Klimalar otomatik olarak inverter ayarlaması yapabilmesinden dolayı oldukça kullanışlı hale gelmektedir. Mitsubishi VRF klima arıza kodları sayesinde arıza hakkında ayrıntılı ve anlaşılır bilgilendirmeye ulaşabileceksiniz. Mitsubishi VRF Klima sistemleri, fiyatları itibariyle de kendisini daima diğerlerinden pozitif ayrıştırmıştır. Klima teknolojilerinin gün geçtikçe çok daha fazla gelişeceği ve çok farklı fonksiyonların kullanıma sunulacağı aşikârdır. Hangi sebeple alırsanız alın ihtiyacınıza en uygun klimayı seçmek çoğu zaman marka seçiminden daha önemli olacaktır. Mitsubishi klima sistemleri tüm ihtiyaçlara uygun birbirinden farklı özellikleri bir arada barındırmasıyla harcadığınız maddiyatı daima randıman olarak sizlere sunmaktadır. İş yeriniz için edineceğiniz Mitsubishi VRF klima sistemleriyle, oldukça ferah ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturabileceğinizi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku