Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

1 302

7922_72WhatsApp’ta kişilerini engellemeyen kullanıcılar, çevrimiçi olup olmadıkları ya da Whatsapp’ta son görülme zamanı ile bunun ipucunu verirler. WhatsApp’ta engellenmek her kullanıcının canını sıkan bir durumdur ve bunu merak eden insanlar şu yolları izleyerek bu konuda kendilerini aydınlatabilir:

– Engel bulunmayan kullanıcılara bir mesaj gönderildiğinde mesajların yanında iki tik işareti çıkar fakat mesajları okumayan kullanıcılarda engel bulunmasa da bu ikinci işaret çıkmaz.
– Engellemeyen kullanıcılara ait profil fotoğrafları, çevrimiçi durumu ve durum bilgisi profil ekranında görülecektir.
– Karşıdaki kullanıcının profil resmi eski bir resme dönüşmüşse bu ekran görüntüsünde ortaya çıkacaktır. Ayrıca o kullanıcının çevrimiçi durumu ya da son görülme tarihi yoksa bu da engellenme yapıldığının işaretidir.
– Bu kullanıcıya mesaj gönderildiğinde bir müddet beklense de ikinci tik işareti oluşmamışsa bu da engellemenin diğer belirtisi sayılabilir.
– WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım konusundaki en kesin yöntem ise başka bir WhatsApp bulunan telefona kullanıcının numarası eklenerek o kullanıcının, durumu öğrenmek isteyen kişinin telefonundaki ve yeni eklenen telefondaki profil bilgilerine bakılarak engellenip engellenilmediği kesin olarak öğrenilebilir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

1 yorum
  1. Mesut diyor

    Rehberde kayıtlı numarada WhatsApp simge olupta, WhatsApp kişi listede yoksa engellemiş demek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.