Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yalancı Gebeliğe İşaret Eden 5 Önemli Madde

0 47

Yalancı Gebeliğe İşaret Eden 5 Önemli MaddeYalancı gebelik,gerçek bir hamile kadının yaşadıklarının birebir aynısını yaşar. Bütün belirtiler onun gerçekten hamile olduğunun kanısını vardırır. İçinde kocaman bir sevgi yer alır. Hatta anne olacağı heyecanı artar. Yediklerine dikkat etmeye başlar. Yalancı gebelik olduğunu kadın önceleri anlamaz hatta eczaneden aldığı gebelik testinde iki kırmızı çizgi işareti belirginleşir. Ve hamilelik duygusu da kişide o an içinde başlamış olur. Kan tahlilinde en gerçek sonuç ile karşılaşmak mümkündür. Kanda asla yanlış bir sonuca varılamaz. Hatta birçok hastalığın kesinliği kan sonucu ile belirlendiği ortaya çıkmıştır. Peki yalancı gebeliği 5 maddede nasıl ele alabiliriz. İşte gerçek sanılan yanlışlar…

1. Madde : Ruh halinde gelişen değişiklikler ve tıpkı gerçek bir hamile kişi gibi şikayetler ortaya çıkar. İlk kanıt,eczaneden satın alınan gebelik testleri ile ortaya çıkar. Testte çıkan sonuca göre hamilelik pozitif işaretini gösteriyor. Ama durum öyle değil,gerçek kan örneğine göre bu yalancı bir gebelik ve bahsedilen bebek söz konusu değil.Psikolojik etmenlerde buna sebebiyet verebilir.

Yalancı Gebeliğe İşaret Eden 5 Önemli Madde2. Madde : Gerçeğe hiç bu kadar yakın olmadınız. Beklenen adet gününüzden bir kaç gün geçti,karında yanma ve ağrı şikayetleri oluştu. göğüslerde şiddetli ağrılar armaya başladı. Meme ucu geniş ve oldukça kırmızı görünüyor. Mide bulantılarınız hiç olmadığı kadar fazla artmaya başladı. Sanki kusacakmışsınız gibi tuhaf bir hissiyat,bütün bedeninizi sardı. Genelde yalancı gebeliği geçiren kişilerin çok fazla çocuk sahibi olmak istediklerinden başlarına geldikleri söylenmektedir. Evet anne heyecanı bilincin en derin diplerine kadar inerken vücutta bunu bir reaksiyon olarak algılayarak,hayal ettiğinizi size birebir aynı şekilde yaşatıyor. Bu tamamen psikoljikmen etkilendiğiniz ve çok yaşamak istediğiniz garip bir duygudur. Özellikle gebeliğe hazırlanan kişiler her ay bu heyecanı beklerken bu olası tatsız durumların içine girebilirler.

Yalancı Gebeliğe İşaret Eden 5 Önemli Madde3. Madde : Kendini buna fazla inandırma ve kaptırma durumlarında,kişi testte pozitifi yakaladım kan tahliline gerek yok diyerek bu durumu yaşamaya kısa bir süre devam eder doktor kontrolüne gittiğinde boş bir kese ile karşılaşır. Bu durum yıkıcı bir durum olabilir. Bu nedenle idrar tahliline değil,kan tahlilinin kesinliğinden emin olarak hareket edin. Bu durum her ne kadar üzü bir durum olsa da atlatılamayacak bir durum değildir.

Yalancı Gebeliğe İşaret Eden 5 Önemli Madde4. Madde : İlk kalp atışı için ultrasona giden hasta böyle bir durumun söz konusu olmadığını doktorundan öğrenir. Kendini uzun zamandır hamileliğe alıştırmış biri için olumsuzluklar elbette üzücüdür. Bir uzman hekimden yardım alması hatta terapi olması bu durumu daha başarılı bir şekilde atlatacağına yardımcı olur.

Yalancı Gebeliğe İşaret Eden 5 Önemli Madde5. Madde : Erken aşerme yalancı gebeliğin ilk belirtilerindendir. Sanki gerçekten bebeğin canı çekiyormuş gibi değişik gıdalara yönelmek isteyebilir. Adet geçmesi,bel ağrıları,göğüslerde hassasiyet ve değişik belirtiler ile kişi hamilelik duygusunu tadar . Bunun için kan tahlili yaptırmalı ve gereksiz heveslerin içinde yer alıp,kendini yıpratmamalıdır. Yalancı gebeliği sizlere 5 kısa maddede anlattık. Eğer gebelik söz konusu değil ise ama siz bu durumları yaşıyor iseniz,yalancı bir gebeliğin içinde olabilirsiniz. Bu durumu atlatmanın yollarını arayın ve terapi alın. Sağlıklı günleriniz daim olsun.

Kaynakça:
uzmanasor.com
doktorasor.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku