Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Nokia Lumia 920

0 94

nokia

Son yıllarda teknolojinin süpersonik bir hızla gelişmesiyle teknoloji alanında yaşanan rekabet oldukça kızışmış durumda. Özellikle akıllı telefon pazarında kendini çok fazla belli eden rekabet ortamı, bu sektördeki teknolojinin çok daha fazla gelişmesine ve yenileşmesine neden olmaktadır.

Öyle ki, Nokia’nın üretmiş olduğu Lumia 920 model telefon kablosuz olarak şarj olabilme özelliğine sahip.Cep telefonu alanında çok büyük bir gelişme olan bu özellik, Nokia’nın mühendisleri tarafından geliştirilmiş durumda.

Özellikle son yıllarda hep sadık dost olan Symbian işletim sisteminin, rakiplerinin işletim sisteminin gerisinde kalması, Nokia’ya zor anlar yaşatmıştır.Bu nedenle ki, bu Finlandiya markası kendini rekabetin içine sokmak için Symbian işletim sistemini bırakmış ve Windows’la anlaşmıştı.Windows Phone olarak çıkarılan yeni nesil telefonların içerisinde en yenisi olan Nokia Lumia 920, özellikleriyle adeta büyülemekte. Gerek teknik özellikler, gerek de tasarım olarak kendini aşmış olan bu model, smartphone pazarına yeni bir soluk getirmiş gibi görünüyor. Telefonun teknik özelliklerine bakılacak olunursa, telefonda işletim sistemi olarak Windows 8 kullanılmakta.

nokia.jpg4

Telefona çok büyük bir artı katan Windows işletim sisteminin yanında, telefonda 1.5 Ghz Krait işlemci ve çift çekirdek teknolojisi bulunmakta. Telefonlarda bakılan en önemli özelliklerden biri olan hafıza da, bu telefonda düşünülmüş noktalardan. Nokia Lumia 920’de, 32 gb dahili hafıza yer alıyor.

Yine telefonun ekranı incelendiğinde telefonda dünyanın en kaliteli dokunmatiklerinden birisi kullanılmakta. Ekranın boyu, 4.5 ,inç olarak tasarlanmış.Ve kalite bakımından kendimi kanıtlamış olan IPS ekran, bu telefonda yer alıyor.Ekranın çözünürlülüğü ise, 720×1280.Yine bir telefonda bulunması gereken en önemli noktalardan birisi de kamera çözünürlüğü.Nokia’nın en yeni nesil telefonunda, 8 mp led flash özelliğine sahip arka kamera bulunmakta.Ve son yılların önemli teknolojilerinden olan 3G, bu telefonda kullanılmış durumda.

Telefon özellikleri incelendiğinde en dikkat çekici özelliklerden birisi olan kablosuz şarj olabilme özelliği ise, telefona ayrı bir renk, tarz ve duruş getirmekte.Bu teknolojide telefon, prize takılı olan şarj cihazının üstüne bırakılıyor ve telefon kablosuz olarak şarj oluyor.

Yazar:erdoğan gul

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku