Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

2S25 Sprut-SD Nasıl Bir Tanktır?

0 480

2S25 Sprut-SD Nasıl Bir Tanktır?Açıklama

2S25, Rus Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından ve Rus Savunma Şirketi Volgograd Traktör Fabrikası Anonim Şirketi tarafından geliştirilen ve üretilen kendinden tahrikli bir anti-tank zırhlı aracıdır. 2001 yılının ortalarında Volgograd Traktör Fabrikası 2S25’in geliştirilmesine başladı. Geliştirme bir yıl sürdü. 2S25, Sprut-SD adı altında da bilinmektedir. 2S25 Sprut-SD, hava taşıtı ve amfibi iniş güçlerinin yanı sıra, özel olarak belirlenmiş kara kuvvetleri birimleri tarafından tankları, sert derili materyal ve düşman insan gücünü yenmek için tasarlanmıştır.

2S25, T-72 ve T-80 tankları kadar güçlü ve hava ile taşınan piyade savaş araçları olarak manevra kabiliyeti ve yüzme yeteneğine sahip zırhlı paletli amfibi bir araçtır.

2S25 Sprut-SD, kara kuvvetleri ve deniz piyade birimleri tarafından ışık amfibi tankı olarak kullanılabilir.

2S25 Sprut-SD, BMD-3 şasisine dayanmaktadır. Rus bilgilere göre, Rus Ordusu, 2005 yılında her biri beş araçtan oluşan üç seride toplam 15 2S25 SPATG için ilk sözleşmeyi imzaladı. Bunu, toplam gereksinimi 85-110’a kadar olan 45 tanklık ikinci bir parti grubu takip etti.

silâhlanma

2S25 Sprut-SD, 125mm antitank tabanca ile donatılmıştır. İki adet man tareti ve güdümlü mermiler, gündüz / gece görüşünü vizörle ve geniş bir kanalla kontrol edicek ekipmanla donatıldı. Tabanca, her iki konvansiyonel mermi ve güdümlü füzelerle dakikada 6 ila 8 mermi yüksek ateş hızı sağlayan otomatik bir mühimmat yükleyiciyle donatılmıştır. Ana silahlanmanın sol tarafına 7.62 mm kalibrelik bir eş eksenli makine monte edilmiştir. Taretin arka tarafına iki adet duman bombası boşaltma deposu yerleştirilmiştir.

2S25 Sprut-SD Nasıl Bir Tanktır?Koruma

2S25 kendinden tahrikli anti-tank zırhlısının gövdesi ve tareti, kompozit bir yapıya sahip tümü alüminyum zırhtan oluşur. Ön kısımdaki mürettebat bölmesi, merkezdeki taret ve kavrama bölmesi ve arkadaki güç paketi ile birlikte üretilmiştir. Sağa ve sola doğru 40 ° ‘lik frontal ark boyunca zırh, 75 mm’ye kadar ve 30 mm’den saldırıya karşı aracın geri kalanı boyunca ateşe karşı koruma sağlar.

İtme
2S25 Sprut-SD’nin her iki tarafındaki süspansiyonu, ön tarafta avarası olan yedi tek yol tekerleği, arkada tahrik dişlisi ve altı adet geri dönüş makarasını içerir. 2S25 Sprut-SD, 510 Hp gücünde bir VV06-2S Dizel motor ile hareket eder. 2S25 Sprut-SD maksimum 70 km / s hıza ve tam depoyla maksimum 500 km kadar yol yapabilir.

Aksesuarlar
Mürettebatın her bir üyesi, gündüz ve gece kanallarıyla çatı gözlem cihazlarına sahiptir. Komutanın birleşik görüşü iki düzlemde stabilize edilir ve lazer ışını boyunca 125 mm mermilere kılavuzluk etmek için lazer görüşüyle birleştirilir. Spoterin görünüşü dikey düzlemde stabilize edilir ve amaç hakkında sürekli değişen verilerle balistik hesap makinesi sağlayan lazer mesafe bulucu içerir.

2S25 Sprut-SD Nasıl Bir Tanktır?Özellikler

Silâhlanma : Onee 125 mm tabanca ve bir adet 7.62 mm kalibreli koaksiyel makineli tüfek.
Ülke kullanıcıları: Rusya
Tasarımcı Şirketi: Volgograd Traktör Fabrikası Anonim Şirketi
Aksesuarlar: Bilgisayar ateşleme sistemi, WMD koruma sistemi, gece görüşü, NBC koruma sistemi, telemetre.
Mürettebat: 3 asker
Zırh: Bileşik deri ile bütün kaynaklı alüminyum koruma
Ağırlık: 18.000 kg
Hız: 71 km / s yolda, 10 km / s su üzerinde
Menzil: 500 km
Boyutlar: şasi Uzunluk, 7,070 m; Genişlik 3,152 m; Yükseklik, 2,72 m

Kaynakça:
History CH

Yazar: Tuncay Bayraktar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku